Valcēnietim Arturam Klotam septītā vieta Pasaules kausa posmā

Latvijas parabobslejists, valcēnietis Arturs Klots otrdien Sanktmoricā izcīnīja septīto vietu Pasaules kausa trešajā posmā, kamēr Alvils Brants bija 13.pozīcijā.

Uzvaras laurus plūca Zviedrijas pilots Sebastians Vestins, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais, bet otrajā nodrošināja pirmo vietu. Otrās vietas ieguvējs Jonass Frai no Šveices viņam zaudēja septiņas sekundes simtdaļas, bet trešo pozīciju izcīnījušais kanādietis Lonnijs Bisonete bija 0,29 sekundes lēnāks.

Klots pirmajā braucienā pakāpeniski uzlaboja savas pozīcijas un ieņēma trešo vietu, līderim Fraiam zaudējot 0,23 sekundes. Otrajā braucienā viņš bija stabili sestais, bet finišā uzrādīja devīto rezultātu, kā dēļ summā atkrita uz septīto pozīciju. Latvietis uzvarētājam zaudēja 0,79 sekundes, bet ceturtā pozīcija bija piecu sekundes simtdaļu attālumā.

Brants pirmajā braucienā ieņēma 17.vietu, bet otrajā vienā no starpfinišiem uzrādīja trešo laiku un finišā bija septītais, kas summā ļāva pakāpties uz 13.pozīciju. Brants uzvarētājam zaudēja 1,79 sekundes.

Sacensībās piedalījās 17 parabobslejisti.

Ceturtdien un piektdien šajā pašā trasē notiks pasaules čempionāts. Tepat Sanktmoricā pirmajos divos Pasaules kausa posmos Klots bija desmitais, bet Brants ieņēma devīto un sesto vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 627 punktiem ir otrdien ceturto vietu izcīnījušais šveicietis Kristofers Stjuarts, divus punktus atpaliek Bisonete, bet septiņus punktus - Frai. Klots un Brants ar 456 un 448 punktiem ir astotajā un devītajā vietā.

Visus dalībniekus trasē katapultē speciāla starta ierīce, iestumšanas spēks gan nedaudz atšķiras, atkarībā no kopējā "boba" svara. Labākie brucēji beigu daļā sasniedza aptuveni 130 kilometru stundā lielu ātrumu.

Pēdējie divi Pasaules kausa posmi notiks Francijā Laplaņas trasē.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā nepārspēts palika Bisonete, bet Klots izcīnīja bronzu. Brants pērn pirmajos divos posmos nestartēja un kopvērtējumā ierindojās 14.vietā.

Sports