Valcēnietis Andris Dainis gūst 1. vietu Igaunijas slēpošanas sacensību sērijas kopvērtējumā

Sestdien, 2.martā, Munameģa apkārtnē Igaunijā notika 44. Hānjas slēpošanas maratons 42 un 22 kilometru distancē. Šis bija noslēdzošais posms Igaunijas EstoLoppet slēpošanas sacensību sērijā, kur Valkas novada vārdu nesa Andris Dainis, gūstot izcilus rezultātus un kopvērtējumā izcīnot pirmo vietu V70 grupā. 

"Šis slēpošanas seriāls Latvijas pusē nav guvis plašu popularitāti, bet saņemot uzaicinājumu no citiem sporta entuziastiem, latviešiem, nolēmu tajās piedalīties. Sacensībās startēju piecos no sešiem posmiem. Ja salīdzinu savus gūtos rezultātus Latvijas un Igaunijas slēpošanas maratonos, tad jāatzīst, ka Igaunijā slēpošanas līmenis ir krietni augstāks un konkurence ir sīvāka," vērtē Andris Dainis.

EstoLoppet slēpošanas sacensību sērija sastāv no sešiem posmiem, kopvērtējumā katrā grupā, skaitot iegūtos punktus, tika vērtēti dalībnieka četri labākie rezultāti.

Jāpiemin, ka no Valkas novada šajās sacensībās piedalījās arī sporta entuziasts Ainārs Mazurs, kurš kopvērtējumā EstoLoppet slēpošanas sacensību sērijā ierindojās 85. vietā, V50 grupā. 

Ainārs janvāra beigās arī startējis Itālijā, Marcialongas slēpojumā (70km). Šajās sacensībās slēpošana notiek cauri mazajiem kalnu ciematiem, kuros iedzīvotāji nepārtraukti uzmundrina slēpotājus un jūt līdzi ne tikai favorītiem, bet itin visiem entuziastiem. 70 km garo trasi A.Mazurs uzveica 06:44:13:6 minūtēs.

A.Dainis uzskata, ka stāsts nav tikai par sportiskajiem sasniegumiem, bet arī par lieliskas atpūtas iespējām gan šeit pat kaimiņos, gan aiz tālākām robežām. Slēpošanas distances allaž sniedz iespēju baudīt brīnišķīgus dabas skatus un iegūt jaunas emocijas. Stāsts ir par vēlmi un gribasspēku darīt!

Lepojamies ar Valkas novada sportistiem un vēlam panākumus arī turpmāk!

Sports