Valcēnietis Klots Pasaules parabobsleja kausa pirmajā posmā ierindojas 10.vietā

Latvijas parabobslejisti Alvils Brants un Arturs Klots ceturtdien, 18.februārī, Šveicē Pasaules kausa pirmajā posmā ierindojās attiecīgi devītajā un desmitajā vietā.

Uzvaru divu braucienu summā svinēja kanādietis Lonijs Bisonnete, kurš par 0,12 sekundēm apsteidza mājinieku Kristoferu Stjuartu. Bronzas medaļu ar 0,57 sekunžu atpalicību ieguva vēl viens šveicietis Jonass Freis.

Brants pirmajā braucienā bija devītais, bet otrajā noslīdēja vēl divas pozīcijas zemāk un divu braucienu summā ierindojās devītajā pozīcijā. Viņš uzvarētājam zaudēja 2,72 sekunds.

Uzreiz aiz Branta ierindojās Klots, kuram braucienos attiecīgi astotā un 12.vieta. Viņš kanādietim zaudēja 2,86 sekundes un ieņēma desmito vietu.

Sacensībās piedalījās 17 parabobslejisti.

Visus dalībniekus trasē katapultē speciāla starta ierīce, iestumšanas spēks gan nedaudz atšķiras, atkarībā no kopējā "boba" svara. Labākie brucēji beigu daļā sasniedza aptuveni 130 kilometru stundā lielu ātrumu.

Piektdien dabīgajā Sanktmoricas trasē notiks vēl viens Pasaules kausa posms, bet trešais etaps turpat paredzēts otrdien, kas paralēli arī būs pasaules čempionāts. Pēdējie divi Pasaules kausa posmi notiks Francijā Laplaņas trasē.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā nepārspēts palika Bisonnete, bet Klots izcīnīja bronzu. Brants pērn pirmajos divos posmos nestartēja un kopvērtējumā ierindojās 14.vietā.

Sports