Valcēnietis kļūst par Latvijas čempionu 29

Māris Stalis pērn debitēja un kļuva par vicečempionu. Otrajā sezonā - čempions

Svētdien Valmierā, Brenguļu autotrasē, Latvijas autokrosa čempionāta pēdējā posmā tika noskaidroti visi seriāla čempioni. 1600 kubikcentimetru klasē par Latvijas čempionu kļuva valcēnietis Māris Stalis.

 

Galvenā intriga pirms sestā, pēdējā, posma bija 1600 klasē. Uz Latvijas čempiona titulu pretendēja trīs sportisti - Māris Stalis, Oļģerts Vērmanis juniors un Kaspars Īle. Čempions noskaidrojās jau A fināla pirmajā pagriezienā, kad M. Stalis izvirzījās vadībā, bet masveida sadursmē iekļuva O. Vērmanis juniors un K. Īle.

 

 

Pirmais izstājās, otrs ievērojami atpalika no līderpozīcijas - vienīgās vietas, kas viņam saglabātu cerības uz titulu. Māris finišēja pirmais un kļuva par Latvijas čempionu. Balvu par uzvaru kopvērtējumā Māris saņems gada nogalē Latvijas autosporta federācijā Rīgā. Sezonas laikā viņš izcīnīja divas uzvaras, bet pārējos četros posmos nefinišēja zemāk par trešo vietu.

 

Pēc sacīkstes O. Vērmanis iesniedza protestu pret K. Īli, kurš it kā izraisījis sadursmi. Sacensību komisārs protestu apmierināja, anulējot Īles rezultātu. Rezultātā trešo vietu posmā guva Ivo Zariņš. Pēc šāda iznākuma aiz čempiona M. Staļa otro vietu kopvērtējumā sasniedza Vērmanis juniors, bet bronza - Īlem.

 

 

Tiesa, rezultāti nav apstiprināti, jo Kaspars Īle Latvijas Automobiļu federācijas Krosa komisijā iesniedza apelāciju, kas jāizskata divu nedēļu laikā. Ja K. Īles rezultātu atjaunos, viņš kļūs par vicečempionu, bet Vērmanis juniors kopvērtējumā paliktu trešais. M. Stalis uzskata, ka Vērmanis neprot zaudēt, tāpēc arī šī jezga ar protestiem.

 

Jaunais čempions ir priecīgs, ka izdevās pienācīgi sagatavot mašīnu un tā šo slodzi izturēja. Tas prasa pamatīgu darbu un līdzekļus. Visvairāk Mārim palīdzēja ģimene, draudzene Maruta, mehāniķis Uldis Poga, autoserviss "Ligumss", "TSC Auto", salons "Afrodīte", "Brendrup" tirdzniecības pārstāvis Vidzemē, zemnieku saimniecība "Ķiršlejas", Raitis Kociņš, kurš sagatavoja tik būtiskas lietas kā motoru un kārbas, bijušie mašīnas saimnieki Jānis un Andris Aleksejevi. Jānis šajā sezonā kļuva par Ziemeļeiropas čempionu.

 

Citiem Valkas rajona sportistiem mainīgas sekmes. 2000 Super klasē trešo vietu izcīnīja smiltenietis Raimonds Tiltiņš, kas gan kopvērtējumā sarežģītajā sezonā viņam ļāva ierindoties tikai septītajā vietā. 1600 klasē lielisku progresu demonstrēja Raimonda jaunākais brālis, sezonas debitants Jānis Tiltiņš.

 

 

Finālā ilgu laiku viņš atradās trešajā vietā. Taču šoreiz pievīla starta sadursmēs gūtie piekares defekti, kā rezultātā Jānis nenovaldīja automašīnu un sagriezās. Sacīkstē gūta sestā vieta, bet kopvērtējumā pirmajā (nepilnajā) sezonā sasniegta 11. pozīcija.

 

Lai arī pēdējā posmā tehnisku problēmu dēļ neizdevās startēt valcēnietim Eduardam Iesalniekam, Latvijas čempionātā Open klasē sasniegta augstā sestā vieta.

Komentāri 29

Līdzi-jutēja

Māris ir malacis! Apsveicu!Valka ir uzvarējusi Valmieru. Urrā!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 11:08

kross fans

Apsveicu!!!! ko es iepriekš teicu kad Stalis vinnēs , kā iepriekš minēju Vērmanis atkal ar protestiem mētājas- nu nemāk tā ģimenīte godīgā , sīvā cīņā vinnēt
Ar Tiltiņu te nau nekāda sakara!:)))Smiltene rullē:))

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 14:34

krosa fanam

Ne jau tikai Stali var slavinat, smiltenieši bieži vien sasniedz daudz vairāk. Tiltinam vienigi nav tik laba masina ka Stalim, kas izsaka daudz.
Njaa, Stalim tiesam nav nekada sakara ar Tiltinu, jo vinjs jau pats par sevi ir forsh!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 14:45

a

Kas tā pa sviestainu cīņu starp pilsētām??? riebjas lasīt komentārus. Uzvarējis taču ir konkrēts cilvēks, kurš starp citu ir no kādas pilsētas...

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 15:18

Mākonis

Tieši tagad Stalis ir jāslavina, bet Tiltiņam, iespējams, paveiksies citu reizi!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 15:38

valceeniete

vai tad Stalis vainigs ka Tiltinam nav tik laba masina?

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 16:25

trasis

Tiltiņam sava grupa- Stalim sava- nu nejauciet rasolu!Abi labi!Puiši uz goda!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 16:53

SMI

Tiltiņš malacis,betlīdz Māra meistarībai viņam daudz jāmācas.Pareizi speci prognozēja MĀRIM ČEMPI kaut arī vājāka mašīna kā Vērmanim un Īlem.Jāprot braukt kā to dara Aleksejevs un Stalis. Lai čaļiem veicas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 21:06

lelliite

Marim sirsniigi sveicieni!Tu pieraadiiji,ka esi uzvareetaajs par kuru Tevi uzskata!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 21:07

runa

Vai kāds dzirdejis ko Māris gatavo nākamai sezonai ?

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 21:43

slota

Prieks par Valkas rojona puikām,gan Stalis,gan Tiltiņš ir Malači!!!BET ja tā nopietni runājam tad iedodam abiem pilnīgi vienādas mašīnas un Tiltiņs uz līdzenas vietas izvālēs Stali(puikam vēl ir jāsaosta īstā krosa garša)tā ka Smiltene rullē!!!!!!!:):):):):)

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 22:21

tirliņš

Trulajiem Smiltenes autofaniem taču kārtējo reizi atkal kož ka kaut kur pavīd Valkas vārds. Nu tas ir vienkārši cirks. Pilnīgi piekrītu, ka Aleksejevs ir labs braucējs un Stalis arī. Tiltiņš ziemas gonkās ir absolūts nulle, tas nozīmē ka viņš māk tikai spiest pedāli grīdā, bet ar mašīnas izjūtu viņam ir švaki.

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 07:35

slotai

Slotai labāk vajadzētu apmeklēt autokrosu citāi nezin par kuru Tiltiņu iet runa.

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 08:52

pats no smiltenes

te tiek parādīts cik daži smilteniešu eksempllāri ir gudri

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 11:23

kross fans

daudziem te nau sejēgas par ko iet runa! es pats esmu no Smiltenes un nau svrīgi kāda Tiltiņam ir daba un citiem, bet te ir runa par autokrossu un Cempionu Stali -man personīgi ļoti simpatizē gan 1) Aleksējeva braukšanas stils , gam Staļa -Tiltiņam ir jāmācas saudzīgāk apieties ar labu tehniku -bet tas tā. Bija komentārs kad Stalim visjaudīgākā mašīna- nu tā viss neliekas- viņš brauc precīzi un kā saka- draudzējas ar galvu jioliekas kad viņa mašīna nepiedod kļūdas lai izbrauktu pa atrabotku, Stāsts ir par to ko daudzi komentētāji pat nezin- kad riebjas tas stils kad krossā daudz ko izšķir protesti-kur konkrēti gan Smiltenē gan Valmierā VĒRMANIS ar to izcēlās- tāpēc vien bij jāvinnē citam ne Vērmanim:0

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 11:37

Sports