Valcēnietis kļūst par Latvijas vicečempionu

Priekuļos notikušajā Latvijas atklātajā čempionātā rollerslēpošanā un 4. sacensību kārtā skrituļslidošanā ar panākumiem piedalījās trīs dalībnieki no Valkas rajona.

 

V40+ grupā Andris Dainis kļuva par vicečempionu. 10,4 kilometrus garo distanci viņš veica 30:36,2 minūtēs, atpaliekot no 14 gadus jaunāka cēsnieka Anda Drevanta par nepilnu pusotru minūti. Slēpotāji bija sadalīti vecuma grupās, sākot ar pamatskolniekiem līdz cienījama vecuma sportistiem (40+).

 

 

Dalībnieku skaits nebija liels - vairāk par 70 slēpotājiem un 60 slidotājiem. "Trase bija vienmuļa, taču sarežģīta - ātrs nobrauciens ar asu pagriezienu," komentē sportists. Viņš uzskata, ka šoreiz vinnēja tie, kuri bija iegādājušies augstas kvalitātes inventāru. Ja sacensības notiktu līdzenumā, spēku samērs būtu citādāks.

 

Skrituļslidošanā startēja blomēniete Anete Skrastiņa. Viņa visnotaļ nopietni aizraujas ar kalnu slēpošanu, taču vasarā labprāt izmanto arī šo sporta veidu. S17 grupā pēdējā posmā viņa bija otrā. Diemžēl četrcīņas iepriekšējā posmā viņa nepiedalījās, tāpēc cerēt uz augstu vietu kopvērtējumā nevarēja.

 

 

Kā pastāstīja jaunās sportistes treneris un tēvs Andis Skrastiņš, Anete pirms šīm sacensībām piedalījās Eiropas čempionātā kalnu skrituļslidošanā. No Latvijas sportistēm viņa bija labākā un pieaugušo konkurencē izcīnīja 17. vietu, bet junioru vērtējumā viņai 9. vieta.

 

 

Pēdējais starts šajā sezonā viņai bija sestdien skrituļslidošanas slalomā. Diemžēl nācās piedzīvot kritienu, bet kopvērtējumā Anete ir izcīnījusi trešo vietu. Nu jau uzsākami treniņi kalnu slēpošanā.

 

Valcēnietis Vladimirs Makutenens (agrāk Burovs)14,4 kilometrus garo distanci Priekuļos veica 33:59,48 minūtēs un ieguva 4. vietu.

 

A. Dainis paredz, ka rollerslēpošana un skrituļslidošana valstī kļūs aizvien populārāka, jo ziemas pie mums kļūst aizvien īsākas un siltākas.

Sports