Valkā atklāj Vidzemē modernāko šautuvi 1

Šodien plkst.14 Valkas pilsētas stadiona teritorijā atklās Vidzemē modernāko šautuvi, kuras izveide ilgusi apmēram pusotru gadu, aģentūra LETA uzzināja Valkas domē.

 

Kā pastāstīja Valkas domes preses sekretāre Inguna Medne, pēc atklāšanas ap plkst.14.45 sāksies šaušanas paraugdemonstrējumi un plānots, ka tos atklās olimpiskais čempions, vienpadsmitkārtējs pasaules čempions un deviņkārtējs pasaules rekordists ložu šaušanā Afanasijs Kuzmins.

 

 

Valkas šautuve ir saņēmusi licenci II kategorijas šautuves darbībai, kas nozīmē, ka pašlaik šautuvē drīkst izmantot tikai pneimatiskos ieročus, jo kaujas ieroču izmantošanai šautuvei nepieciešama speciāla licence. Plānots, ka tā tiks iegūta pēc Jaunā gada.

 

 

Medne pastāstīja, ka pagājušajā Valkas domes sēdē 24.novembrī tika nolemts, ka ar 2009.gada 1.janvāri Valkas pilsētas stadionā tiks izveidota jauna darba vieta - šaušanas instruktors.

 

 

LETA jau ziņoja, ka slēgta tipa šautuve Valkas pilsētas stadiona teritorijā bijusi jau no padomju laikiem. Kā pastāstīja Valkas stadiona direktors Ainis Blūms, nezināmu iemeslu dēļ tā nekad nav tikusi pabeigta un vairākus gadus pamesta stāvējusi stadiona teritorijā.

 

 

"Tagad Latvijā būs par vienu sakoptu vietu vairāk, un tā būs visā Vidzemē modernākā šautuve," aģentūrai LETA pauda Blūms.

 

 

Šautuve tiks izmantota bērnu interešu izglītībai, tāpat to savām vajadzībām izmantos armija, policija un robežsardze, kā arī citi interesenti, kuriem ir ieroča nēsāšanas atļauja.

 

 

Šautuvē ir pieejami astoņi elektroniskie mērķi ar ložu ķērājiem un šaušana iespējama no 10 līdz 50 metru attāluma.

 

 

Pagājušajā gadā no Aizsardzības ministrijas valsts budžeta programmā "Valsts aizsardzība, drošība un integrācija NATO" paredzētajiem līdzekļiem papildus tika piešķirts 3,9 miljonu latu līdzfinansējums vairāku pašvaldību sporta būvju būvniecībai un rekonstrukcijai.

 

 

Valkas pilsētas šautuves renovācijas projekta kopējās izmaksas ir 307 219 lati, no kuriem 61 443 lati ir Valkas pašvaldības ieguldījums.

 

Komentāri 1

saut gribetajs

vai stadiona sautuve ir iespeja parastam mirstigajam doties macities saut?

pirms 8 gadiem, 2013.04.08 13:22

Sports