Valkā basketbola batālijas ir beigušās 3

Sestdien Valkas ģimnāzijas sporta hallē noslēdzās pilsētas atklātais čempionāts basketbolā. Lai gan galvenā balva aizceļoja uz Valmieru, arī vietējiem līdzjutējiem bija savs prieciņš par izcīnīto otro vietu.

Sacensību galvenais tiesnesis uzskata,

 ka ir pienācis laiks rīkot

Vidzemes atklāto čempionātu.

Čempionāta tabula nu ir aizpildīta, un tā uzrāda, ka visas piecas spēles ir uzvarējuši "Kocēni" un ieguvuši maksimālo punktu skaitu 15. Tikai vienu zaudējumu piedzīvoja "Pepi Rer" un viņiem ir otrā vieta. Trešā - "Vudlande", atstājot aiz sevis Valkas jauniešu "Hey Tolsty", "Ērģemi" un "Bilsku", kurai šajā čempionātā neizdevās gūt nevienu uzvaru.

 

 

Bronza nopelnīta godam"Uzvarēt "Kocēnus" noteikti traucēja tas, ka uz spēli nevarējām ierasties stiprākajā sastāvā. Patiesībā zaudējumu varējām paredzēt jau pirms spēles, jo pretinieki bija stipri, bet mūsu sastāvā nebija divu vadošo spēlētāju," pēc zaudējuma atzina "Vudlandes" komandas kapteinis Dzintars Hermanovskis un uzskata, ka rezultāts ir likumsakarīgs. Viņš precīzi paredzēja, ka būs arī zaudējums par otro vietu cīņā pret Valkas "Pepi Rer", taču solīja, ka komanda cīnīsies ar visu spēku, kas tobrīd ir viņu rīcībā. Tā arī notika. Valkas komanda visu laiku bija vadībā, vien dažbrīd Smiltenes basketbolisti punktu starpību spēja samazināt līdz pieciem vai sešiem. Iznākumā - 74:64. Smiltenieši godam nopelnīja bronzu. Kapteinim gandarījumu sniedza balva nominācijā "labākais trīspunktu guvējs". Viņam - 23 precīzi metieni.

 

 

Cerības par vēlamo apstākļu sakritību nepiepildāsSavukārt Valkas "Pepi Rer" puiši bija ļoti sacerējušies uz Smiltenes komandas uzvaru pār valmieriešiem, jo šajā situācijā viņiem pavērtos iespējas kļūt par čempioniem, ja izdotos pārspēt "Vudlandi". "Sanāca, kā jau sanāca, taču arī otrā vieta nav peļama," atzīst valcēniešu kapteinis Ivars Noviks. Viņš un komanda ir pateicīga uzņēmumam "Pepi Rer" par sniegto materiālo atbalstu.Uzvarētājus sveica domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa un izteica cerību, ka nākamā gada čempionātā būs vēl vairāk komandu un, jo īpaši, basketbola līdzjutēju tribīnēs.Visvairāk punktu čempionāta spēlēs guva valmierietis Krists Tīcis. Viņa kontā ir 194 punkti. Komandas dalībnieks Salvis Salmiņš atzina, ka gan pirmās, gan pēdējās spēles bijušas grūtas, taču viss ievirzījies pareizās sliedēs un uzvara esot pelnīta. "Mēs spēlējam komandā, nevis balstāmies uz atsevišķiem meistariem," atzina S. Salmiņš.

 

 

Spēles vēro gados veci vīriTurnīra galvenais tiesnesis Andris Dainis atzina, ka dažas komandas spēlē vairākos novada čempionātos, taču spēles Valkā bija gana interesantas. "Esmu vīlies skatītājos. Spēles vēroja lielākoties gados veci vīri. Gandrīz visas komandas demonstrēja vizuāli pievilcīgu basketbolu un katrai komandai atbilstošu cīņas sparu," nešaubās sporta spēļu eksperts A. Dainis.Cīņas patiesi bija spraigas un tikai dažās spēlēs diezgan droši varēja paredzēt uzvarētāju. Domājot par nākotni un saskaņojot tuvējo pašvaldību basketbola čempionātu norisi, spēļu grafiku var saskaņot un sakārtot tā, lai turnīri kļūtu vēl interesantāki. A. Dainis domā, ka vajadzētu rīkot Vidzemes atklāto čempionātu. "Esmu pārliecināts, ka mūsu rīkotais turnīrs savu uzdevumu ir izpildījis. Tas, ka uzvarēja valmierieši, nenozīmē, ka turpmāk Valkas čempionāts nav rīkojams," uzskata sacensību galvenais tiesnesis un organizators.

Komentāri 3

Archinjsh

ooooo jāāāāāā!!!Vidzemes čempis būtu daudz interesantāks.
Būtu gan skatītāju,gan komandu vairāk.
Tikai vajag visu saskaņot ar pārējiem pilsētu čempionātiem,lai nav tā,ka mums čempionāts notiek tieši tad,kad citās pilsētās.

pirms 13 gadiem, 2008.03.26 15:02

yeah

naakoshgad vajadzeetu riikot apvienoto Eiroliigas un Valkas chempionaatu!!!

pirms 13 gadiem, 2008.03.27 11:55

Sports