Valkā sports attīsta mērķtiecību 3

Piektdien Valkā aizsākta jauna tradīcija - pilsētas dome izteica atzinību aizvadītā gada labākajiem, aktīvākajiem sportistiem un sporta dzīves organizatoriem.

 

"Šī ideja radās pavasarī un tās autore ir domes priekšsēdētāja Unda Ozoliņa. Balvas pasniedzam tiem, kuri labi nostartējuši valsts un rajona sacensībās, tādējādi popularizējot Valkas vārdu aiz pilsētas robežām," uzrunā sportistiem sacīja domes sporta speciāliste Nadežda Blūma.

 

Skolēnus par panākumiem sportā parasti apbalvo mācību gada noslēgumā, kad īstā sezona tikai sākas un ir gadījies, ka kādam pasaka paldies un kādam ne. Sportisti parasti piekopj veselīgu dzīvesveidu, elpo svaigu gaisu un rūpējas par savu fizisko kondīciju.

 

 

"Pilsētas dome ir maksimāli centusies, lai katru gadu aizvien labāk sakārtotu sporta infrastruktūru. Nākamais gads būs finansiāli sarežģīts, tāpēc sportiskais gars mums būs nepieciešams vēl vairāk, lai sasniegtu noteikto mērķi," pārliecināta U. Ozoliņa. Viņa allaž visnotaļ aktīvi nodarbojusies ar sportu, jo uzskata, ka tas cilvēkā attīsta mērķtiecību.

 

Pirmo atzinību saņēma Latvijas sporta veterānu (senioru) valdes loceklis un Valkas veterānu sporta dzīves organizators Maksis Stepītis. Pēc veterāniem atzinības saņēma sporta pedagogi un beidzot arī visu paaudžu labākie sportisti.

 

Vieglatlēte Astrīda Kalniņa joprojām ir uz strīpas. Pagājušajā vasarā Latvijas veterānu vieglatlētikas sacensībās Jēkabpilī viņa savā vecuma grupā divas reizes kāpa uz goda pjedestālu par panākumu diska un šķēpmešanā.

 

 

 "Joprojām esmu kustībā. Tiesa, ziemā nedaudz mazāk, bet pavasarī, kad sākas vieglatlētikas sezona abi ar vīru Mārtiņu gatavojamies sacensībām," stāsta A. Kalniņa.

 

Skolniece Zanda Cekula atzīst, ka šī atzinība viņai bijis patīkams pārsteigums. "Tas mani patiesi iedvesmo vairāk censties un sasniegt labākus rezultātus," priecājas Zanda.

 

 

 Viņas sporta veidi ir vieglatlētika un florbols, un kur vien var, tur piedalās. Jautāta, vai tuvākas ir komandu spēles jeb individuālā sacenšanās, viņa atbild, ka vairāk individuāli, jo tad visa atbildība gulstas tikai uz sevi un nevienu citu neveiksmēs nevar vainot.

 

Savukārt Roberts Līviņš ir komandas cilvēks. Viņam patīk futbols un florbols. Tiesa, florbolu esot sācis spēlēt tikai šajā sezonā, tāpēc dižu panākumu vēl nav. "Florbols ir pievilcīgs sporta veids. Futbola treniņus vairs neapmeklēju, taču man ļoti patīk to spēlēt," "Ziemeļlatvijai" atzīst Roberts.

 

Fotoreportāžu skatīt šeit!

Komentāri 3

Fotogrāfs

Ļoti, ļoti laba bilde,vismaz piecus var atpazīt,pārējie palaidņi tādi miglaini...

pirms 12 gadiem, 2008.12.13 17:39

Ilmārs

Tie Makša gājieni jau kļūst komiski... Godīgi jāsaka, ka mums Valkā taču normāli neattīstās ne veterānu sports /mītu uztur virkne patiesu sporta entuziastu/, ne jaunatnes sports /nav kvalificētu treneru/.

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 09:56

Sports