Valkā tautas sporta veidiem nav lielas piekrišanas

Pagājušās nedēļas nogalē Valkas ģimnāzijas sporta hallē notika pilsētas čempionāts badmintonā un šautriņu mešanā. Šos var uzskatīt par īstiem tautas sporta veidiem, taču atsaucība nav tāda, kā to vēlētos sacensību organizētāji.

 

 

"Man patiešām žēl, ka iedzīvotāji piedāvātās iespējas neizmanto, bet nereti dzirdu sūdzības, ka pilsētā nav ko darīt," noskumusi sacensību organizētāja, pilsētas domes sporta dzīves vadītāja Nadežda Blūma.

 

 

Kad pretiniekiem nav izredžuBadmintonā vīru konkurencē sacentās 11 dalībnieki, kuri bija sadalīti divās apakšgrupās. A grupā uzvarēja Aivars Grinbergs, atstājot aiz sevis Valdi Šmitu un Ventu Armandu Kraukli. Savukārt B grupā visus pretiniekus uzvarēja Vjačeslavs Baskovs. Aiz viņa palika Andris Zunte un Jānis Koops.

 

Finālā par uzvaru cīnījās A. Grinbergs un V. Baskovs. Emocijām pārbagātajā spēlē uzvarēja A. Grinbergs. Cīņā par trešo vietu A. Zunte uzvarēja V. Šmitu. Otrās vietas ieguvējs Vjačeslavs atzina, ka šim sacensībām daudz trenējies gan mājās, gan sporta hallē un klusībā cerējis uzvarēt. Ja pērn šajā čempionātā A. Grinbergs nevienam nedevis nekādas izredzes uzvarēt, tad šoreiz notika īsta cīņa, tāpēc kopumā Vjačeslavs ir apmierināts. Badmintons ir viņa mīļākais sporta veids, un nākamgad puisis centīšoties gūt revanšu.

 

Sieviešu konkurencē sacentās tikai sešas dalībnieces. Uzvarot visās piecās spēlēs, pirmo vietu izcīnīja N. Blūma. Ar vienīgo zaudējumu pret viņu otrajā vietā ir Līga Avota, bet trešajā vietā ar trijām uzvarām ierindojās Gita Simule.

 

 

Ar stingru roku un vērīgu aciŠautriņu mešanai bija lielāka piekrišana nekā badmintonam. Vīru konkurencē piedalījās 16 dalībnieki. Pārliecinoši ar 206 punktiem uzvarēja A. Grinbergs. Otro vietu ar 180 punktiem izcīnīja Aldis Dubļāns, bet trešajā vietā ir V. A. Krauklis. Viņam 171 punkts. Interesanti, ka tikai par punktu no viņa atpalika V. Šmits.

 

Arī šajā sporta veidā sieviešu bija gaužām maz, tikai septiņas. Ar 193 punktiem uzvarēja sporta pedagoģe Vēsma Selga. L. Avota savāca 161 punktu, un viņai sudrabs. Trešo vietu ar 133 punktiem izcīnīja N. Blūma.

 

Šajās sacensībās abos sporta veidos piedalījās arī bijušais Valkas mērs V. A. Krauklis. Tieši viņa laikā iedibinātas abas šīs sacensības ar domu, ka tās kļūs ļoti populāras. "Ne visiem ir iespējas regulāri trenēties un apmeklēt sporta zāli, taču izkustēties vajag, turklāt, ja vēl izdodas uzvarēt kādu no pretiniekiem, prāts kļūst jo īpaši priecīgs," smaida deputāts.

Sports