Valkai - Latvijas čempions 2

Priekuļos notikušajā Latvijas čempionātā distanču slēpošanā pirmo reizi par valsts čempionu ir kļuvis Valkas ģimnāzijas sporta skolotājs Andris Dainis.

Klasiskajā solī sacensības notika sestdien, bet valcēnieši tajās nepiedalījās. V14 grupā klasiskajā solī 3. vietā un bronzas laureāts ir Jurģis Dudelis (10:05,43) no Smiltenes sporta skolas. Slidsolī viņam 6. vieta.Valcēnieši uz starta izgāja svētdien.

Dalībniekiem četras reizes bija jāveic 2,5 kilometrus garš aplis. Sacensības 10 kilometru distancē notika ar atsevišķu startu, ik pēc 30 sekundēm. "Trase bija grūta, interesanta un lieliski sagatavota. Interese par slēpošanu Latvijā kļūst aizvien lielāka, un tas ir patīkami," stāsta A. Dainis.

"Ziemeļlatvijas" komandas dalībniekam Andrim Dainim V60 grupā 1. vieta (30:18,22) un zelts. Otram dalībniekam no "Ziemeļlatvijas" V40 grupā Vladimiram Makatunenam 4. vieta.

Nedēļu pirms tam Uzvaras laukuma trasē notika "Kvadrum" slēpošanas sprinta sacensības 1,2 kilometru distancē. Valcēnietim A. Makatunenam (6:06,6) V40 grupā 7. vieta. Pirmo sešu vietu ieguvēji iekļuva finālā. Vladimiram pietrūka nepilnu divu sekunžu.

Gluži tāda pati bēda V50 grupā Aivaram Krastiņam (06:40,0). Arī viņam 7. vieta un pavisam nedaudz pietrūka līdz finālam.

V60 Andri Daini (6:42,2) apsteidza tikai Krievijas vēstniecības pārstāvis Aleksejs Makarovs. Andrim šajās sacensībās izdevās apsteigt mūžseno sāncensi Jāni Kaimiņu no Ogres.

Nākamsestdien notiks nākamais Sporta balvas izcīņas posms. Savukārt Otepē sestdien un svētdien būs pasaules kausa izcīņas posms. "Savā un daudzu citu sportistu vārdā vēlos pateikties Ainim Blūmam par lieliski sagatavoto trasi pie ģenerāļa Radziņa piemiņas vietas. Tajā varam teicami trenēties," uzskata A. Dainis.

Komentāri 2

Sports