Valkas basketbola čempionāts pusē, taču intriga tikai sākas

Sestdien Valkas ģimnāzijas sporta hallē norisinājās kārtējie četri Valkas pilsētas atklātā čempionāta mači basketbolā. Turnīrs jau ir pusē, un tas nozīmē, ka pēc divām nedēļām būs zināmi gan uzvarētāji, gan tās komandas, kuras uz to tikai tiecas.

 

 

Sestdien pirmajā spēlē Smiltenes "Vudlande" tikās ar Valkas jauniešiem "Hey Tolsty" un uzvarēja ar 86:78. Tā bija visnotaļ interesanta spēle. "Jauniešiem pavisam nedaudz pietrūka veiksmes un meistarības pašā spēles galotnē," uzskata sacensību galvenais tiesnesis Andris Dainis. Trīs ceturtdaļas no spēles noritēja punkts punktā, taču ceturtās ceturtdaļas beigās veiksme uzsmaidīja pieredzējušākajai "Vudlandei" - valcēnieši pretiniekam ļāva iemest trīs trīspunktniekus pēc kārtas un līdz ar to spēles liktenis bija izšķirts. Otrajā spēlē sacentās "Ērģeme" ar "Bilsku". Pārāki bija ērģemieši - 76:65. Arī šajā spēlē komandas cīnījās līdzvērtīgi. Lielāko spēles daļu vadībā bija ērģemieši, un viņi arī uzvarēja. Cīņa patiesi bija sīva.

 

 

Saglabā cerības uz panākumiemNākamajā spēlē Valmieras "Kocēni" cīnījās ar Valkas "Pepi Rer". Valmierieši uzvarēja ar 93:88. Tā bija acīm baudāma spēle no pirmās līdz pēdējai minūtei gan spēlētāju meistarības, gan augstas atraktivitātes ziņā. Tā bija sesijas interesantākā spēle, kur katrs centās parādīt visu, ko pašlaik spēj. Tiesa, "Kocēniem" bija īsāks rezervistu soliņš, taču komandas galvenais vilcējspēks Krists Tīcis komandai palīdzēja uzvarēt ar pavisam nelielu punktu starpību.Valcēniešu kapteinis Ivars Noviks piekrīt, ka šī kopumā bija skaista spēle. "Mums diemžēl neveicās ar soda metienu izpildi un pretinieku individuālā meistarība bija nedaudz labāka," atzīst kapteinis. Valkas komandā nepiedalījās saspēles vadītājs Raivis Suharevs, kurš todien bija aizņemts viņam nozīmīgākos mačos. Ivars domā, ka vēl nekas nav zaudēts. Ja izdosies uzvarēt "Vudlandi", tad ir reālas cerības uz augstu vietu. I. Noviks paredz, ka cīņas par 1. - 3. vietu būs gan sīvas, gan interesantas. Viņš uzteic tiesnešu darbību. Soģi no Valmieras darbojas ļoti korekti un pret viņiem nav nekādu iebilžu.Lūgts salīdzināt pērno un šā gada čempionātu, Ivars teic, ka šajā sezonā sliktāk ir tas, ka piedalās mazāk komandu un uzvarētājus varēs noskaidrot vienā riņķī un labākajām komandām neizdosies sacensties vairākkārt. Tas skaidrojams ar to, ka Vidzemē notiek daudz basketbola turnīru un visur nevar paspēt. "Pepi Rer" puišiem šis turnīrs un spēles esot vairāk prieka pēc, lai vismaz dažreiz treniņos un spēlēs būtu kopā ar draugiem.

 

 

Rezultāts parāda spēku samēruSesijas pēdējā spēlē "Hey Tolsty" pārspēja "Bilsku" ar rezultātu 81: 61. Pirms tam atliktajā spēlē pagājušo ceturtdien pēc izmaiņām spēļu kalendārā Valkas "Hey Tolsty" zaudēja valmieriešiem ar 94:89. A. Dainis uzskata, ka rezultāts parāda patieso spēku samēru, jo jaunieši parādīja gan lielāku izturību, gan meistarību.Pašlaik bez zaudējumiem spēlē "Kocēni". Tiesa, viņi pagaidām ir aizvadījuši tikai divas cīņas. "Pepi Rer" līdz šim ir piedzīvojis tikai vienu zaudējumu pret Valmieras basketbolistiem, toties divas spēles uzvarētas. "Vudlandes" kontā pašlaik ir tikai viena spēle un trīs punkti par uzvaru tajā. Ērģemieši ir piedzīvojuši divus zaudējumus un vienu maču uzvarējuši. Bilskēniešiem pagaidām uzvaru nav, tātad viss vēl priekšā. Savukārt "Hey Tolsty" ir divas uzvaras un tikpat daudz zaudējumu.Nākamsestdien paredzētās četras spēles. Kā allaž tās sāksies pulksten 10.00 ar maču "Ērģeme" pret "Vudlandi". Nākamajā spēlē tiksies "Vudlande" ar "Bilsku". Pulksten 13.00 visi interesenti varēs noskatīties "Hey Tolsty" cīņu ar "Pepi Rer", bet pēdējā mačā "Kocēni" sacentīsies ar "Bilsku".

Sports