Valkas basketbolisti gatavojas jaunajai sezonai

Gatavojoties jaunajai Nacionālās basketbola līgas sezonai, VEF basketbola akadēmijas audzēkņi ik gadu meklē komandas sparingiem – draudzības, treniņu spēlēm. Aizvadītās nedēļas ceturtdienā, 10. septembrī, akadēmijas basketbolisti ar labiem panākumiem aizvadīja spēli Tartu. 

VEF basketbola akadēmijas treneris Jānis Butāns atklāj, ka uz Tartu ar līdzīgu mērķi bija devušies arī aizvadītajā gadā. “Mēs atrodamies labā vietā – uz robežas, to arī izmantojam un meklējam partnerus arī Igaunijas pusē.” Spēles treniņu nolūkos viņi cenšas noorganizēt ik nedēļu, lai jaunie un esošie spēlētāji aprod ar spēļu ritmu, kā arī, lai redzētu, uz ko spējīgi jaunie akadēmijas audzēkņi. Lai gan paredzēts bija spēlēt pret Tartu spēcīgāko komandu, beigu galā Valkas puišiem pretī stājās Tartu U-18 komanda, kas ieviesa korekcijas sastāvā un uz spēli tika vesti vecuma ziņā līdzvērtīgi spēlētāji. Neraugoties uz uztraukumu, kas bija vērojams pirmajā spēles puslaikā, VEF basketbola akadēmijas puiši vadīja agresīvāku spēli un pārākums augumā un labāka fiziskā sagatavotība ļāva spēli noslēgt pārliecinoši un ar pozitīvu iznākumu. Arī šīs nedēļas piektdienā, 18. septembrī, plānots aizvadīt kārtējo sparinga spēli. 

Pēc 1. septembra VEF basketbola akadēmijas rindas paplašinājušās par 18 audzēkņiem, un šobrīd trenējas 28 jaunieši. Pirmā Nacionālās basketbola līgas spēle notiks 1. oktobrī izbraukumā Valmierā.

Sports