Valkas jaunie futbolisti cīnās telpās

Rati gatavojami ziemā, bet ragavas kaļamas vasarā. Arī futbolā ir līdzīgi

Nupat Valkas rajona jaunie futbolisti piedalījās lielā turnīrā Elvas kausa izcīņā 1998. gadā dzimušiem zēniem. Joprojām turpinās Vidzemes čempionāts telpu futbolā bērniem vairākās vecuma grupās.

 

"Elvā nospēlējām ne visai veiksmīgi. Ja ar aizsardzības lietām tikām galā, tad uzbrukumā nav līderu, kas spējīgi gūt vārtus. Bez tiem uzvaru nebūs," analizē komandas treneris Valērijs Kriviņš. Veiksmīgāk nospēlēja smiltenieši un valmierieši. 10 komandu konkurencē smiltenieši izcīnīja trešo vietu.

 

Smiltenes komandas treneris Andis Rozītis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka smilteniešu uzdevums ziemas turnīros ir noslīpēt spēles elementus, komandas dalībnieku sadarbību un pārbaudīt to darbu, kas paveikts treniņos, nevis izcīnīt augstu vietu.

 

 

"Spēle puikām izdevās laba un arī vizuāli skaista. Kā atzina citu komandu treneri, mēs bijām vislabākie tehniskā ziņā un spēles izpratnes ziņā," priecājas smilteniešu treneris. Ne velti par turnīra labākajiem spēlētajiem pirmajā dienā atzina Elvi Ieviņu, Jurģi Dudeli un Mairi Paegli. Otrajā dienā labākie bija Gustavs Gaismiņš, Agnis Sirmais un Kārlis Sīmanis.

 

Valkas BJSS komanda izspēlēja piecas spēles. Diemžēl visas nācās zaudēt. Tiesa, zaudējumi ir ar minimālu rezultātu, atskaitot pirmo spēli pret valmieriešiem (0:3). Komanda Elvā ieradās ar nokavēšanos, tāpēc neizdevās normāli iesildīties.

 

 

Pirmās spēles bija tikai 12 minūšu garas, tāpēc katrā nepieciešams cīnīties ar maksimālu atdevi un noteikti gūt vārtus. "Ja visa turnīra laikā spējam gūt tikai pāris vārtus, uz panākumu cerēt nevar," pārliecināts valcēniešu treneris. Viņš priecājas par lielisko Elvas sporta halli. Valkas jaunos futbolistus tur allaž aicina.

 

Svētdien Ogrē notika Vidzemes čempionāta telpu futbolā sabraukuma turnīrs 1997. gadā dzimušajiem zēniem. Valkas BJSS visnozīmīgākā bija pati pirmā spēle, turklāt pret mājiniekiem. "To zaudējām ar 0:2.

 

 

Acīmredzami, ka dažiem spēlētājiem pietrūka motivācijas cīnīties, jo dažbrīd paši nezināja, ko vēlas darīt. Šajā spēlē izšķīrās pirmās vietas liktenis," atceras V. Kriviņš. Viņš piebilst, ka spēle bija līdzīga, vien ogrēnieši savas izdevības izmantoja, bet Valkas BJSS vārtus neguva.

 

 

 Tiesa abas nākamās spēles izdevās uzvarēt - Ādaži pārspēti ar 3:0 un Aizkraukle apspēlēta ar rezultātu 2:0. Treneris paredz, ka šajā vecuma grupā, visticamāk, uzvarēs Ogres komanda. Visas Vidzemes komandas, ja nespēlē smiltenieši un valmierieši, spēkos ir līdzīgas. Tieši tāpēc arī rūgtums par piedzīvoto zaudējumu.

 

Nākamie turnīri valcēniešiem paredzēti Tartu futbola kluba "SK 10" kausa izcīņā 1997. gadā dzimušiem zēniem un Limbažos Vidzemes čempionātā - 1995. gadā dzimušiem.

Sports