Valkas jaunie ugunsdzēsēji – Latvijas vicečempioni

1. augustā Rīgā notika Latvijas čempionāts ugunsdzēsības sportā jauniešiem, kurā visnotaļ sekmīgi startēja Valkas komanda, kopvērtējumā iegūstot otro vietu aiz Naukšēnu sportistiem.

 

Sacensības notika divās vietās. Arkādija stadionā sportisti sacentās 4x100 metru stafetē un 100 metru šķēršļu joslā. Pēc tam pārbrauca uz Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu, kur notika sacensības kāpšanā tornī ar āķkāpnēm.

 

 

Valkas komandā startēja Matīss Šauja, Dāvis Vilsons (vecākā grupa), Mārtiņš Beiša, Dairis Apša (vidējā grupa), Arturs Kurmejevs un Madars Dics (jaunākā grupa). Dāvis ir puisis no Tērvetes un pēc nedēļu ilgās treniņnometnes Valkā izteica vēlēšanos startēt šajā komandā.

 

100 metru šķēršļu joslā M. Šauja izcīnīja 3. vietu, bet D. Vilsonam - 6. vieta. Vidējā grupā M. Beiša ar lielisku rezultātu ieguva 1. vietu, D. Apšam - 5. vieta, un no goda pjedestāla viņu šķīra mazāk nekā sekunde. Jaunākajā grupā A. Kurmejevam otrā vieta, bet M. sestajā vietā un gluži kā Dairim nedaudz pietrūka līdz godalgai.

 

Kāpšanā tornī Matīsam 4. Dāvim 6., Mārtiņam 2. un Dairim 7., Arturam 1. un Madaram 8. vieta. Ugunsdzēsības stafetē komanda izcīnīja 4. vietu, taču kopvērtējumā ar 2. vietu komanda ir visnotaļ apmierināta.

 

Pēc šo sacensību rezultātiem valsts izlasē Baltijas valstu čempionātam iekļauts M. Beiša un D. Apša. 11. augustā Valmierā sāksies treniņnometne. Diemžēl M. Šauja pirms čempionāta dodas mācīties uz Dāniju. Matīsam vecuma limita dēļ Latvijas čempionāts bija pēdējās sacensības jauniešu komandā.

 

 

Komandas vadītāji viņam un vecākiem ir ļoti pateicīgi par to gadu pūlēm, kas veltītas ugunsdzēsības sportam. Piedalīšanos Latvijas čempionātā atbalstīja SIA "Pepi Rer", "Valdro Agro" un Valkas ugunsdzēsēju brigāde.

Sports