Valkas pamatskola – otra labākā valstī

Anniņmuižā, Rīgā ar nepieredzēti lielu 1400 dalībnieku skaitu noslēdzās Latvijas Skolu sporta federācijas lielākās rudens sacensības skolēniem "Hanzas maiznīcas Latvijas skolu krosa stafetes".

Lielāko panākumu no Valkas rajona jaunajiem krosistiem guva Valkas pamatskola. Skolu vērtējumā komanda izcīnīja 2. vietu valstī aiz Preiļu pamatskolas (apmēram 1000 audzēkņu), kura jau vairākus gadus šajā disciplīnā ir līdere valstī. Tas 17 komandu konkurencē lielo pamatskolu grupā.

Vislielāko ieguldījumu komandas organizēšanā deva skolas direktore Nadežda Možarova, sporta skolas treneres Mudīte Gerke, Nadežda Blūma un virkne pamatskolas sporta skolotāju. "Veiksme allaž palīdz stiprākajiem," komentē sporta skolotājs Andris Dainis.

6x1000 metru distancē savā vecuma grupā pārliecinoši uzvarēja Gundega Neimane, Signe Butkina, Aivita Etjantena, Sandis Skrodelis, Jānis Martinsons un Roberts Priste. Otra pamatskolas komanda uzvarēja tikai ar 0,4 sekunžu pārsvaru 4x1000 metru distancē. Panākumu kaldināja Aļesja Šulce, Madara Skrodele, Karīna Rudus un Karīna Šulce. Arī pārējie komandu dalībnieki darīja visu iespējamo, lai skola kopvērtējumā izcīnītu augsto 2. vietu.

Vēl sacensībās piedalījās Blomes pamatskola. Meitenes savā vecuma grupā 4x1000 metru distancē izcīnīja bronzas medaļas. Komandā skrēja Signe Burova, Anita Kalniņa, Līga Muceniece un Inga Jurčinska. Grundzāles pamatskolas krosistiem šoreiz 5. vieta. Tradicionāli augstas vietas parasti izcīnīja Valkas ģimnāzija. Tā šoreiz bešā - laimes dieviete novērsās. Valcēnieši palika piektie.