Valkas pilsētas čempionātā florbolā iestājas pauze 11

17. janvārī uzsākās Valkas šā gada atklātais čempionāts florbolā. Tajā piedalās 10 komandas, un tas ir ievērojami vairāk nekā sporta dzīves vadītāji paredzēja. Turnīrā piedalās ne tikai valcēnieši, bet arī divas komandas no Mazsalacas un Valmieras florbolisti.

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Pirmajā sabraukumā notika sešas spēles un pirmos vārtus čempionātā guva "Valka 2" spēlētājs Salvis Stepiņš.Paskatoties Latvijas čempionāta spēļu kalendārā, redzams, ka itin visur janvāra beigās un februārī tas ir ļoti blīvs. Daudz spēļu ir gan veterāniem, gan Vidzemes 2. līgā, gan jauniešiem, turklāt daudzās Valkas čempionāta komandās ir spēlētāji no dažāda vecuma un līmeņa komandām.

 

 

Šis apstāklis neļauj normāli sakārtot pilsētas čempionāta spēļu grafiku. Visu komandu pārstāvji piekrita ierosinājumam, ka spēļu sesijas jāpārceļ uz martu un aprīli. Šā gada čempionātā izmaiņas ir arī tajā apstāklī, ka sabraukuma sesijas tiks rīkotas sestdienās vai svētdienās.

 

 

Dažiem skatītājiem jau ir radušies jautājumi, kāpēc spēles nenotiek darbdienu vakaros, kā tas bija pērn. Pašreizējā situācija liek domāt, kā visu paveikt lētāk. Ekonomiskāk ir rīkot vairāku komandu sabraukumus.

 

Sacensību galvenais tiesnesis Andris Dainis, lūgts raksturot pirmo spēļu tūri, apliecina, ka uzvarēja tajā brīdī stiprākie - FK "Valka 1", kas izcīnīja uzvaras visās trijās spēlēs. "Pirmās sešas spēles gan no speciālistu viedokļa bija gana interesantas, turklāt trenerim Dainim Ābolam šī bija iespēja paskatīties uz saviem audzēkņiem no malas.

 

 

Viņš bija tiesnesis, nevis koordinēja abu florbola kluba komandu spēles gaitu. Jebkuram sportistam bija iespēja sevi parādīt no vislabākās puses," uzskata A. Dainis.

 

Zināmu intrigu spēlēm piedeva tas, ka piedalījās Valmieras meiteņu komanda "Vinda", kas atsevišķos spēles elementos rādīja atzīstamu meistarību. Savukārt "Torpēdās" bija apvienoti bijušie Valkas ģimnāzijas puiši, kuri studē, taču kopā ar draugiem ir paspējuši izveidot visnotaļ interesantu komandu. Viņu sniegumā skatītāji redzēja atraktīvu, emocionālu un rezultatīvu spēli.

 

FK "Valka" treneris Dainis Ābols par savu pienākumu uzskata radīt situāciju, lai laukumā varētu iziet pēc iespējas vairāk spēlētāju. "Ikdienas čempionāta spēlēs daudzi netiek uz laukuma, tieši tāpēc izveidoju divas komandas," skaidro treneris. Gribētāju spēlēt ir daudz, un šoreiz izdevība iziet laukumā bija visiem. "Nevienu nevēlos kritizēt. Viens sevi parādīja labāk, citam nepaveicās, taču kopumā uzstādījums ir izpildīts," skaidro D. Ābols.

 

FK "Valka 1" uzvarēja FK "Valka 2" ar 6:2, Valmieras "Vindu" ar 9:3 un 7:2 pret "Torpēdas". Savukārt FK "Valka 2" uzvarēja "Vindu" ar 2:1, bet zaudēja "Torpēdām" (1:3). Valmieras meitenes uzvarēja "Torpēdas" ar rezultātu 2:0.

Komentāri 11

florbolists no kautkurienes

Tā bija Valkas čempja 1.līgas spēles. Valkas čempja virslīgas komandas sāks tikai martā. Tā nu tās grupas ir sadalītas. Nepareizi manā izpratnē:(

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 21:33

"Visu komandu pārstāvji piekrita ierosinājumam, ka spēļu sesijas jāpārceļ uz martu un aprīli."
Kkā neesmu dzirdējis, ka kādam no spēlētājiem būtu prasīts vai piekristu pārcelt spēles uz vēlāku laiku...

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 22:33

florbolists no kautkurienes

Tas kad pārcelts turnīra norises laiks tas OK .Ja komandas pārstāvis piekrīt,tad tas nozīmē kad viņš pauž savas komandas nostāju šajā jautājumā. Nu ja pārstāvis ir piekritis vienpersoniski, nekonktatējoties ar spēlētājiem....tad ir tak vēl kom.kapteinis kas varētu kautko bilst.Sacensību organizatoriem nav jāapjautā visi čempionātam pieteiktie spēlētāji. Šinī jautājumā te nav ko raudāt.
Mans viedoklis ir tāds kad grupas vajadzēja savādāk veidot. Domāju daudzi piekritīs kad otra grupa ir spēcīgāga. Tajā ir pagājušā čempja visas pirmā sešinieka komandas.Vēl tikai Blome pietrūkst.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 09:30

Otra grupa noteikti ir spēcīgāka.
Tās grupas ir veidotas tā, lai 4niekā tiktu abas FK Valkas komandas no pirmās grupas...

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 11:25

nu es domājau, ka abas valkas komandas noteikti netiks tālāk, jo grupā vēl jāspēlē ar Blomi, kura ir spēcīga komanda( ja spēlēs FK Rīga spēlētāji kā pagājušogad). Manas prognozes ir, ka no pirmās grupas tālāk tiks tieši Blome un Valka I. Un tad jau arī finālsacensībās varēs redzēt, kura grupa ir bijusi stiprāka, jo šāda te spriedelēšana kā te ir vnk bezjēdzīga!

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 11:52

nav ko te gauzties....sadalīts kaut cik normāli...pirmajā grupā kā favorīti-2008. gada pirmā vieta....otrajā grupā kā favorīti-2008. gada otrā vieta...pārējās saliek vienalga kā, jo nevar jau no organizatoriem gaidīt, ka viņi te sāks sīki analizēt sastāvus!

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 11:58

Torpēdas noteikti tik tālāk. Cīnīsies par 9-10 vietu.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 14:45

nu nu, labas sakritības dēļ, var tikt arī 4niekā... :)

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 15:27

Netaisnība

Tā kā šogad pie blomes nespēlēs fk rīga džeki, tad sanāk ka pagājušā gada trīs spēcīgākās komandas ir vienā grupā! Acīmredzot valkai ir apnicis noskatīties no malas kā citi nosmeļ krējumu

pirms 12 gadiem, 2009.02.01 22:25

Sports