Valkas rajona atklātais čempionāts novusā sapulcina 17 sportistus

Valkas rajonā prasmīgākie novusa spēles meistari dzīvo Variņu pagastā. To atkārtoti apliecina pagasta sportistu sasniegumi Valkas rajona atklātajā individuālajā čempionātā novusā.

 

Pavisam čempionātā piedalījās 17 dalībnieki no Variņiem, Palsmanes, Trikātas, Strenčiem un Grundzāles. Sacensības notika novembra sākumā Variņu sporta hallē.

 

"Abās grupās zelts palika Variņos. Pavisam no mūsu pagasta ir četri medaļnieki," stāsta sacensību tiesnesis Mārtiņš Kalns.

 

Dalībnieki startēja divās vecuma grupās atbilstoši savam vecumam: senioru (dzimuši līdz 1969. gadam) un junioru (dzimuši pēc 1969. gada). Sieviešu konkurencē arī šogad neviena dalībniece nepieteica pretenzijas uz rajona čempiones titulu.

 

Senioru konkurencē uzvarēja Ilmārs Pavasars no Variņiem. Viņš ieguva 39 punktus. I. Pavasara gūto setu attiecība ir +33 ( uzvarējis par 33 setiem vairāk, nekā zaudējis), bet rezultativitāte - 81,3%. Tā parāda, cik daudz procentuāli sportists ieguvis no maksimāli iespējamajiem punktiem.

 

Otro vietu senioru grupā izcīnīja Aivars Grinbergs no Trikātas (31 punkts; +20; 64,6 %), trešo vietu - Armands Elstiņš no Variņiem (30 p,. +19; 62,5 %).

 

Junioru konkurencē uzvarēja Variņu pagasta sportists Lauris Petrovs (37 p. + 34, 77,1%). Otrajā vietā Mārtiņš Kalns no Variņiem (29 p.; +17; 60,4 %), trešajā - Sandis Pendriks no Palsmanes (25 p., +10, 52,1%).

 

Variņu pagasta novusisti I. Pavasars un L. Petrovs arī šogad saglabāja pērn iegūto Valkas rajona čempiona titulu. M. Kalns nosargāja otro vietu uz čempionu pjedestāla.

 

Otrās vietas ieguvējs senioru grupā A. Grinbergs atzīst, ka arī šogad čempionātā nopietnākie konkurenti bija varinieši. "Variņu novusisti darbojas nopietni- regulāri trenējas un spēlē republikas čempionātā," saka A. Grinbergs un piebilst, ka pats trenējas tikai pāris reizes gadā.

 

Labākajiem novusistiem balvas piešķīra sacensību organizatore Valkas rajona padome.

Sports