Valkas rajona izlasē – arī Eiropas klases sportisti

No 13. līdz 15. jūnijam Ventspilī notiks Latvijas II olimpiāde, kurā piedalīsies arī Valkas rajona komanda. Tajā ir sportisti, kas var pretendēt uz medaļām.

 

"Gatavojušies esam un cīnīsimies, cik vien spēsim," lakoniski bilst Valkas rajona komandas vadītāja Mudīte Gerke. No rajona olimpiādē piedalīsies pludmales volejbolisti. Komandā startēs tādas zvaigznes kā Austris un Ringolds Štāli un Jānis Grīnbergs. Tie ir valstī un Eiropā zināmi sportisti, tāpēc veiksmes gadījumā cerības uz panākumu ir pamatotas.

 

Galda tenisā startēs cienījamāka vecuma vīri - Juris Siliņš, kura vārds neprasa komentārus, Uģis Plikgalvis, Aigars Rubenis un Viesturs Jundzis.

 

BMX sacensībās Valkas rajonu pārstāvēs Kristaps Ozoliņš, Rolands Seisums, Kristaps Rakštelis un Didzis Auziņš. Komandu sacensībās vadīs kluba "Silvas ziķeri" priekšsēdis Ģirts Kātiņš.

 

Riteņbraukšanā rajonu pārstāvēs tādas slavenības kā Gatis Smukulis, Jānis Rezins (seniors), Ingus Eislers, Romāns Melderis, Anete Skrastiņa un Sandra Aleksejeva, kura agrāk brauca BMX sacensībās. Arī MTB sacensībās vīriešiem piedalīsies šie paši riteņbraucēji. Par komandas komplektēšanu atbild Guntars Markss. Viņš arī piedalījās vieglatlētikas komandas komplektēšanā.

 

 

 Potenciāli stiprākie tajā ir šķēpmetēja Madara Dzalbe, kura mācās ASV un trenējas trīssoļlēkšanā. Vēl viņa gatavojas piedalīties arī diska mešanā. Pēc traumas pērn ierindā ir atgriezies Alvis Auga. Viņš piedalīsies tāllēkšanā un 200 metru skrējienā. Latvijas izlases dalībniece Līna Mūze metīs šķēpu.

 

 

Komandai palīdzēs gargabalnieks Raivis Zaķis, orientierists Arturs Pauliņš 5000 metru skrējienā. Vēl vieglatlētu komandas sastāvā ir Una Kalnīte, Sindija Grēna, Liene Puriņa, Ieva Zālīte, Ieva Konstante, Kristaps Puriņš un Arnis Ozoliņš.

 

No Valkas rajona olimpiādē pavisam pieteikti 84 dalībnieki. Tiesa, valcēniešiem jau ir beigušās sacensības basketbolā vīriešiem un sievietēm. Abas Valkas komandas nokļuva līdz otrā riņķa cīņām. Priekšsacīkstēs vīri uzvarēja Valmieras rajonu, taču zaudēja Cēsu basketbolistiem.

 

 

Otrajā kārtā Valkas rajonam pretī stājās Gulbenes komanda ar senām šā sporta veida tradīcijām un saprotami, ka tur nebija nekādu izredžu. Sievietēm Vidzemes zonā piedalījās tikai divas komandas. Nākamajā kārtā, tāpat kā vīriem, nācās zaudēt.

 

Futbolā priekšacīkstēs bija tik liela konkurence kā nevienā citā novadā. Valkas rajona komanda Smiltenē ar vienu neizšķirtu un pārējiem zaudējumiem palika piektajā vietā.

 

Komandu finansiāli gan sagatavošanās procesā, gan sacensībās atbalsta Valkas rajona padome. Sportistiem ir pasūtināti jauni treniņtērpi jaunā rajona karoga krāsās un ar tā simboliku.

Sports