Valkas slēpotājiem 22 komandu konkurencē 5. vieta

Sestdien un svētdien notika kārtējās Latvijas pašvaldību sporta veterānu - senioru 48. sporta spēļu sacensības vieglatlētikā telpās un distanču slēpošanā.

Vieglatlēti sacentās Rīgas sporta manēžā un tur teicamus panākumus guva valcēnieši. Divas zelta medaļas S-55+ grupā 800 un 1000 metru skrējienā izcīnīja Anta Mincāne.

Izcīna daudz medaļuZelta medaļu S-75+ grupā lodes grūšanā ieguva Astrīda Kalniņa. V-55+ konkurencē dalīta 1. un 2. vieta 60 metru skrējienā Tālim Auniņam. Viņam arī 2. vieta 200 metru skrējienā un 4. tāllēkšanā.2. vieta S-60+ grupā lodes grūšanā Nadeždai Blūmai. Sudraba medaļa V-55+ grupā 3000 metru soļošanā Ērikam Jukāmam. Divas 3. vietas S-40+ konkurencē 800 un 3000 metru skrējienā Zitai Sproģei. Vēl sacensībās piedalījās un komandai vērtīgus punktus deva Juris Kalniņš, Diāna Girgensone, Iveta Karole un Antra Milberga.

Šajās sacensībās startēja un medaļas guva arī Smiltenes novada veterāni. Uzvaru augstlēkšanā izcīnīja Ivars Joksts. Sudraba medaļas nopelnīja Juris Malnacis trīs kilometru soļošanā, Normunds Strauja 200 metru skrējienā un Kitija Klempnere 60 metru skrējienā un augstlēkšanā. Par bronzas medaļas īpašnieku kļuva Ivars Eislers lodes grūšanā.

Slēpotāji rāda klasiSvētdien Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos startēja distanču slēpotāji. Šeit starti vēl veiksmīgāki nekā vieglatlētiem. S-55+ grupā trīs kilometru distancē zelta medaļa Aijai Lācei. 2. vieta Svetlanai Fedjukovai. V-70+ grupā šajā distancē uzvaru izcīnīja Ilmārs Zaļais.

Kārtējo reizi, pārspējot savu sīvāko konkurentu, V-60+ grupā piecu kilometru slēpojumā pārliecinoši uzvarēja Andris Dainis. V-50+ konkurencē piecu kilometru slēpojumā sudraba medaļa Aivaram Krastiņam. Tikai dažu mirkļu līdz bronzas medaļām pietrūka N. Blūmai un Vladimiram Makutenenam.

4x2 kilometru stafetes slēpojumā V. Makutenens, Aija Lāce, Lija Krūkliņa un Andris Dainis 22 komandu konkurencē izcīnīja 7. vietu. Vēl Valkas novada komandā slēpoja Unda Ozoliņa, Antra Milberga, Andrejs Iļjenko un Agris Knope.

Medaļas par mūža ieguldījumuSmiltenes novada komandā V-45+ grupā vislabāk noslēpoja Guntars Markss. Piecu kilometru distancē viņam 2. vieta. 4. vietas izcīnīja Aiva Skopāne un Aigars Savickis.

"Sportisti ir gandarīti par sacensību sekretariāta operatīvo darbu, jo ļoti ātri pēc katras distances beigšanas varēja iepazīties ar rezultātiem un uzreiz pēc apbalvošanas saņemt mapīti ar tiem," komentē Valkas novada sporta dzīves vadītājs Maksis Stepītis.

Komandu vērtējumā ar 118 punktiem uzvarēja Gulbenes novada 1. komanda, atstājot aiz sevis Ogres novadu un Valmieras pilsētu (abām 110). Valkas novada komandai, pārspējot Cēsu novadu, 5. vieta (103).

Priekuļos sacensību atklāšanas parādes laikā saistībā ar mūža ieguldījumu sportā un nozīmīgām dzīves jubilejām LSVS "Sporta Slavas" 3. pakāpes medaļām apbalvoja Nadeždu un Aini Blūmus.