Valkas spēkavīra titulu iegūst smiltenietis 15

Atbrauca un uzvarēja. Tā var teikt par smiltenieti Sergeju Karaņikovu (25 gadi), kurš aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja Valkas spēkavīra pirmo titulu Valkas ikgadējās sporta spēlēs "Atvadas vasarai".

 

Pirmo reizi šajās sporta spēlēs notika Valkas spēkavīru sacensības. Sergejs pārliecinoši uzveica vairāk nekā 10 konkurentus visās disciplīnās, izņemot naglas dzīšanu bluķī.

 

Pretendenti uz Valkas spēkavīra titulu sacentās baļķa celšanā, "krucifiksā" (izstieptās rokās uz laiku jātur vieglās automašīnas riepas), zemnieka skrējienā, nesot 50 kilogramus smagu maisu, naglas dzīšanā bluķī un aptuveni 2,5 tonnas smaga busiņa vilkšanā ar virvi uz laiku.

 

Sergejs pacēla 65 kilogramus smagu baļķi 24 reizes, automašīnas riepas noturēja vienu minūti un 20 sekundes, bet "busiņu" aptuveni 50 metrus garā distancē aizvilka aptuveni 11 sekundēs.

 

"Varēju pat ātrāk, bet vilku automašīnu pirmo reizi un nezināju tehniku, kā īsti pareizi tas jādara," atzīst titula "Valkas spēkavīrs" ieguvējs.

 

Sacensības smiltenietis vērtē atzinīgi - kā labi sarīkotas un interesantas, un labprāt tādas gribētu arī Smiltenē. Tādi pārbaudījumi ir vajadzīgi, lai pārliecinātos par savām spējām un redzētu, ko vairāk uzlabot treniņu procesā.

 

 

Viņš jau piedalījies Nacionālo bruņoto spēku un zemessardzes sporta spēlēs un pērn Gulbenē izcīnīja trešo vietu spēkavīru sacensībās.

 

Ikdienā Sergejs strādā par bārmeni Smiltenes "Klondaikā". Papildu tam viņš mācās par fitnesa un bodibildinga treneri Latvijas treneru tālākizglītības centrā un septembrī pēc projekta aizstāvēšanas Latvijas Sporta akadēmijā pabeigs mācības, iegūstot C kategorijas trenera sertifikātu.

 

Mācības Sergejs uzsāka, lai zinātu, kā pareizi trenēties bodibildingā. Bodibildings ir sporta veids, kurā atlēta rezultātu sacensībās nosaka viņa ķermeņa proporcijas, muskulatūras reljefs un muskuļu apjoms jeb masa.

 

Jau astoņus gadus smiltenietis regulāri trenējas pēc paša izstrādātas metodikas, kurai zināšanas ieguvis, lasot speciālu literatūru. Sergejs cenšas apmeklēt trenažieru zāli vismaz trīs reizes nedēļā, bet vasarā izmanto izdevību veikt spēka vingrojumus ar autoriepām Smiltenes kartinga trasē.

 

 

Piemēram, svaru stieņa spiešanā no krūtīm viņa tagadējais rekords ir 155 kilogrami, kas neesot izcils, bet normāls rādītājs viņa svaram (90 kilogrami).

 

"Bodibildings ir labs sporta veids, jo attīsta ķermeņa muskulatūru, un ir arī labs veselībai. Llīdzi nāk arī spēks," saka Sergejs, vienlaikus atzīstot, ka pagaidām Smiltenē ir maz cilvēku, kuri nodarbojas ar tādu sporta veidu. Tajā būtiski ievērot daudzus nosacījumus, arī pareizu uzturu. Dienā ir vajadzīgas vismaz piecas ēdienreizes ar normālām porcijām.

 

 

Sergejs domā, ka bodibildinga piekritēju Smiltenē būtu vairāk, ja pilsētā būtu viena kārtīgi aprīkota, jebkurā laikā, arī brīvdienās pieejama trenažieru zāle. Viņš labprāt trenētos trenažieru zālē Smiltenes kultūras un sporta centrā, taču personīgi saņēmis direktores atteikumu.

 

Smiltenes kultūras un sporta centra direktore Gunita Ozoliņa skaidro, ka šīs iestādes trenažieru zālē nedrīkst nodarboties individuāli, bez trenera uzraudzības, turklāt šī zāle ir paredzēta tiem reģistrētajiem sporta klubiem un treniņgrupām, kuras izmanto sporta halli saviem treniņiem.

 

"Ir iespējami arī izņēmumi, jo pie mums, piemēram, trenējas policisti. Lai jaunieši atnāk pie manis. Apspriedīsim iespējamu savstarpēju vienošanos, ievērojot sporta centra noteikumus. Ļoti gaidīšu," saka G. Ozoliņa.

Komentāri 15

nn

sory, bet tā Gunita Ozoliņa ir vnk super stulba, aprobežota aragana :)
Kā var neļaut trenēties Smiltenes sporta centra trenažieru zālē cilvēkiem,kas mēģina profesionāli nodarboties ar spēka vingrošanu , nav komentāru par šīs ''foršās'' sievietes rīcību KAUNS G.OZOLIŅAI :(

pirms 12 gadiem, 2008.08.27 20:02

dzenis

Sākotnēji nevienā svaru zālē nelaiž cilvēku trennēties bez trennera-tā ir arī Valkā. Tas protams kaitina arī mani, bet tam ir saprotoši jāpārkāpj pāri un pēc pāris reizēm, kad esi parādījis, ka sajēdz ko dari-var sarunāt jau savādāk.

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 15:00

kultūrists

a vai tā ir mana problēma, ka tajā zālē nav trenera. lai toč vadība meklē un varēs naudu pelnīt un cilvēki būs apmierināti!

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 15:49

beka

Es nesaprotu kapēc vel neviens tai Ozoliņai nav ierādijis viņas īsto vietu ? Kapēc pēc visiem šiem rakstiem un cilvēku pretenzijām viņa vel joprojām sēž tajā krēslā???Pielīmēta vai??? Nu neder viņa tam amatam un viss!

pirms 12 gadiem, 2008.08.28 23:23

Ja Smiltenes sporta centra zāle tika uzcelta tikai īpašiem cilvēkiem.Apskaužami, ka Valkā cilvēki var iet 6dienās un 7dienās, pasportot pabumboties. Bet redz šeit tikai trenera pavadībā. Kam galu gala tā zāle tika celta???Iedzīvotājiem vai tikai trenera pavadītiem sportistiem???

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 00:46

beka

Tikai nesakiet,ka ar baseinu būs tas pats!Tad jau jāsāk ,katram pašam meklēt sev treneri,kas pieskata?

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 11:33

didzis

Smiltenē nekas nav celts priekš iedzīvotājiem.

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 13:02

dzenis

Kas nav informēti-Valkā visur tikai ar trenneri var tikt. Gan jāteic, ka tāds tiek nodrošināts nu vismaz Valkas stadionā katru dienu, bet ģimnāzijā gan jāpiesaka kurās dienās.
Jā Smiltenē gad sporta centrs ir tā, kā nedaudz atsvešināts, bet viss ir rissināms. Tur strādā G.Marks-tad nu ejiet un runājiet cilvēks ir pazīstams, ir sporta entuziasts un neticās, ka bez iemesla kādam atteiktu. Bet minēto Ozoliņas kundzi nevajag pārāk jaukt iekšā, jo viņa vairāk atbild par kultūras centra daļu, lai arī teorētiski skaitās visa KSC vadītāja. Vēl jau ir sporta skola-precīzi nezinu vai tur ir svaru zāle, bet provēt tur var, jo I.Joksts ir pietiekami sporta atbalstošs cilvēks.

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 14:53

Sabiedribai celtu sporta kompleksu var izmantot tikai turigi uzņemeji???Tur nevajag treneri gadijumā???

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 15:32

Leo

Halles trenažieru zāles izmantošana varētu būt daudz efektīvāka,ja vien būtu kāds ,kas būtu ieinteresēts lai tur būtu aktīva darbība.Nav jau tik vienkārši,laika grafiki ar priekšroku sporta skolas treniņgrupām,tad entuziastiem un citiem interesentiem,iesācējiem,arī nodarbību uzraudzība u.t.t.Bet nebūs arī tā,algo darbinieku,kas saņem algu un 8 stundas ,tiesa ne vairāk kā 40 nedēļā,gaida kad kādam labpatiksies ierasties.Vēl ir variants par zāles nodošanu nomā.Esošas vadības darbība gan neviecina šīs lietas sakārtošanu.Cerams, ka kaut kas mainīsies!

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 16:45

Ka tad

Sava svara kategorija noteikti ka labi nostartetu.Un sen jau bij laiks sakartot grafikus un visas lietas kas saistitas ap sportošanu taja zalē.Nav jau pirmo menesi kā atverts

pirms 12 gadiem, 2008.08.29 20:28

Beka-Komai

No kā tieši Tu baidies ? No tā ,ka tevi nav kas pieskata?

pirms 12 gadiem, 2008.09.02 13:16

opaa

kaa tad, kas tad tur par grafikiem..
vienmer ejot zaalee uz fucha treniniem taa kachalka ir tuksha, tur tak neiet neviens... :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.04 01:02

Sports