Valmierā sacentīsies Baltijas ugunsdzēsēji

Šodien Valmierā sākas Baltijas valstu ugunsdzēsēju sacensības, kurās ugunsdzēsības sportā sacentīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas pieaugušo un jauniešu izlases dalībnieki.

 

Latvijas jauno ugunsdzēsēju izlases dalībnieku vidū ir arī Valkas rajona jaunie ugunsdzēsēji Mārtiņš Beiša un Uģis Rācenis, kuri kopā ar komandas biedriem aizstāvēs mūsu valsts godu. Valkas jauno ugunsdzēsēju treneris Vitālijs Mikāns stāsta, ka dalība sacensībās piedāvāta arī Matīsam Šaujam, bet viņš sacensībās nevar ierasties, jo dodas mācīties uz Dāniju.

 

Šodien visu trīs Baltijas valstu ugunsdzēsēji Jāņa Daliņa stadionā sacentīsies uzkāpšanā ar āķkāpnēm mācību tornī, kā arī demonstrēs savu profesionālo meistarību, izvēršoties kaujai ar uguni. Rīt ugunsdzēsējiem paredzēta 100 metru škēršļu joslas pārvarēšana un ugunsdzēsības stafete ar 400 metru kopgarumu.

 

Sacensībās piedalīsies arī pasaules specīgākās izlases komandas no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere informē, ka pirmo reizi šāda mēroga sacensības notika 1961. gadā un kopš tā laika tās kļuvušas par tradīciju. Ik gadu sacensības organizē kādā no Baltijas valstīm.

 

Čempionāta svinīga atklāšana notiks šodien pulksten 18.30, bet pirms tam - pulksten 13.30 - būs preses konference, kurā piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Ilmārs Pencis kopā ar sacensību dalībvalstu ugunsdzēsības dienestu vadītājiem.

Sports