Valmieras Bērnu sporta skola atzīmē 50 gadu jubileju

Piektdien, 2.decembrī, Valmieras Bērnu sporta skola atzīmē 50 gadu pastāvēšanas jubileju.

Kopš dibināšanas pirmsākumiem, kad skolā varēja nodarboties vien ar dažiem sporta veidiem - futbolu, basketbolu zēniem, vingrošanu, vēlāk arī basketbolu meitenēm un vieglatlētiku, skolas piedāvājums krietni audzis. Šobrīd sporta skola nodrošina plašas iespējas bērniem un jauniešiem pierādīt savas sportiskās spējas.

Valmieras Bērnu sporta skola šobrīd piedāvā vairākas profesionālās ievirzes sporta programmas vieglatlētikā, basketbolā, futbolā, peldēšanā, hokejā un orientēšanās sportā. Savukārt kopš 2010.gada, kad tika reorganizēta Jaunatnes centra „Vinda" darbība, Valmieras Bērnu sporta skola savā paspārnē paņēma arī Interešu izglītības sporta programmas. Papildus tradicionālajām profesionālās ievirzes sporta programmām, bērniem tagad iespējams nodarboties arī ar tādiem sporta veidiem kā badmintons, daiļslidošana, florbols un airēšanas slaloms.

Kā atzīst skolas direktore Līga Dzene : „Skolas pastāvēšanas laikā vairākkārt ir mainījusies skolas vadība, skolas nosaukums, skolas adrese, arī īstenotās sporta veidu programmas, taču nav mainījies skolas darbības mērķis - veselīga un sportiska Valmieras jaunatne. Šodien augsto skolas līmeni turēt, iespējams, palīdz arī tas, ka 19 no mūsu 36 skolā strādājošajiem treneriem ir mūsu pašu absolventi - ar to mēs ļoti lepojamies!"

Katra sportista dzīvē nozīmīgs ir treneris un viņa spēja iedvesmot audzēkni, kurš, attīstot savas prasmes, var sasniegt ievērojamus rezultātus. Par trenera lomu sportistu dzīvē L. Dzene stāsta: „Skola lepojas ar audzēkņiem, kuri savas sporta gaitas uzsākuši mūsu sporta skolā, kuriem mūsu treneri ielikuši pirmos fiziskās sagatavotības pamatus, iedvesmojuši un devuši motivāciju turpināt un sasniegt katra sportista sapņu mērķi - piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs".

Pēdējo gadu augstākie sasniegumi - Jolanta Dukure 1998.gadā ieguva sudraba godalgu soļošanā Pasaules junioru meistarsacīkšu vieglatlētikā, savukārt 1999.gadā Māris Putenis kļuva par Eiropas junioru čempionu soļošanā. Jānis Kaufmanis, un Ingmārs Zirnis 2007.gada Eiropas U-18 čempionāta basketbolā ieguva bronzas godalgas. „Esam ļoti lepni par šā gada lieliskajiem audzēkņa Uvja Kalniņa sasniegumiem- Uvis 2011.gada Eiropas junioru čempionātā ieguva bronzas godalgu peldēšanā," atzīmē direktore L. Dzene.

Vairāki Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi startējuši arī Pasaules Olimpiskajās spēlēs, sākot jau no 1984.gada. Vēl 2010.gadā 21. Ziemas Olimpiskajās spēlēs Vankuverā piedalījās vieglatlētisti- bobslejisti Oskars Melbārdis un Pāvels Tulubjevs. „Šobrīd īkšķus turam par peldētāju Uvi Kalniņu - ceram, ka barometrs rādīs labvēlīgu laiku cīņā par Londonas Olimpisko spēļu ceļazīmi!"

VBSS direktore Līga Dzene pateicas saviem darbiniekiem un atzīst, ka darbs jāturpina: „Paldies visam skolas kolektīvam, ikvienam, kurš ir strādājis un pašreiz strādā skolas attīstības labā! Paldies visiem maniem priekšgājējiem direktoriem - Ērikam Roštokam, Valentīnam Štolceram, Gunāram Krūmiņam, Ilzei Butinai, kuri gadu gaitā ir veidojuši skolas kolektīvu. Arī turpmāk apņemamies centīgi turpināt darbu, lai kāpinātu audzēkņu rezultātus - tādējādi Valmieras vārds izskanētu gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām!"

Valmieras Bērnu sporta skola dibināta 1961.gadā, kad tā atradās LPSR Izglītības ministrijas pakļautībā, savukārt 1995.gadā tika lemts, ka Valmieras Bērnu sporta skola turpmāk būs valsts un Valmieras pilsētas pašvaldības ārpusskolas iestāde. Jau 2002.gadā skola maina savu statusu- beidzot skolu, audzēknis iegūst profesionālās ievirzes izglītības apliecinošu dokumentu- apliecību, kura visā valstī ir vienotas formas un tiek izsniegta tikai akreditētām izglītības iestādēm.

Sports