Valmieras Gada sportiste - vieglatlēte Zanda Marta Grava, Gada sportists-bobslejists Oskars Melbārdis

Šodien, 11.decembrī Valmieras Sporta ballē kļuvuši zināmi Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojuma „Par sportiskiem sasniegumiem" ieguvēji, kā arī nosaukts „Gada sportists", „Gada sportiste", „Gada sporta spēļu komanda" un „Gada treneris".

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītā Inese Kazuša informē, ka ņemot vērā sportiskos rezultātus sasniegumus nacionālā un starptautiskā mērogā, apbalvojumu „Gada sportiste 2009" saņēma vieglatlēte, Latvijas čempione 100m barjerskrējienā Zanda Marta Grava. „Gada sportists 2009"- bobslejists, Vankuveras Ziemas Olimpisko spēļu kandidāts Oskars Melbārdis.

„Gada sporta spēļu komanda 2009" - nodibinājuma „Valmieras sporta klubs" meiteņu florbola komanda „Valmiera/Vinda" par 3.vietu Latvijas valsts čempionātā florbolā sieviešu virslīgas komandu konkurencē. „Gada treneris 2009" - komandas „Valmiera/Vinda" treneris Dainis Ābols.

„Ņemot vērā iedzīvotāju aptauju, par 2009.gada populārāko sporta veidu atzīta spēka trīscīņa. Bet par 2009.gada populārāko sporta pasākumu- starptautiskais florbola turnīrs „Latvijan open 2009"," norāda I. Kazuša.

Viņa skaidro, ka Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumu „Par sportiskiem sasniegumiem" saņēma 82 sportisti.

AirēšanāRitvars Celmiņš - Latvijas Republikas čempions K-1 laivu klasē vīriešiem, Latvijas Kausa izcīņas 1. un 4.etapa uzvarētājs un uzvarētājs kopvērtējumā K-1 laivu klasē vīriešiem.

Mārtiņš Ločmelis izcīnījis Latvijas Republikas čempiona titulu 3xK-1 laivu klasē vīriešiem. Viņš arī Latvijas Kausa izcīņas 2.etapa uzvarētājs K-1 laivu klasē vīriešiem

Kaspars Pakers -Latvijas Republikas čempions 3xK-1 laivu klasē vīriešiem. Viņš arī Lietuvas Republikas čempions K-1 laivu klasē vīriešiem u.c. sacensību godalgotu vietu ieguvējs.

Līgonis Bečers - Latvijas Republikas čempions 3xK-1 laivu klasē vīriešiem, arī Lietuvas Republikas čempions 3xK-1 laivu klasē, startējot kopā ar komandas biedriem.

Antra Limbēna, Dana Degle un Madara Krumholce - Latvijas Republikas čempiones 3xK-1 laivu klasē sievietēm.

PeldēšanāSindija Siliņa - Latvijas izlases dalībniece Eiropas jaunatnes olimpiādē un izcīnījusi 1.vietu 400m brīvā stila peldēšanas distancē 85.Latvijas čempionātā peldēšanā.

Uvis Kalniņš ieguvis 1.vietu 1500m brīvā stila peldēšanas distancē 85.Latvijas čempionātā peldēšanā, kā arī 1.vietu 4x100m brīvā stila peldēšanas distances stafetē un 4x200m brīvā stila peldēšanas distances stafetē 85.Latvijas čempionātā peldēšanā.

Reno Jēkabsons ieguvis 1.vietu 100m brīvā stila peldēšanas distancē un 100m kompleksā Latvijas sporta veterānu savienības (LSVS) 46.sporta spēļu finālsacensībās, kā arī 1.vietu 4x100m brīvā stila peldēšanas distances stafetē un 4x200m brīvā stila peldēšanas distances stafetē 85.Latvijas čempionātā peldēšanā.

Aiva Lapše - 1.vieta 50m brīvā stila peldēšanas distancē un 50m uz muguras Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Andrejs Lismanis - 1.vieta 50m brīvā stila peldēšanas distancē Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Ivars Tanomecis - 1.vieta 50m brīvā stila peldēšanas distancē Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Egita Lismane - 1.vieta 50m peldēšanas distancē uz muguras Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Ilze Butina - 1.vieta 50m brīvā stila peldēšanas distancē un 50m uz muguras Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Svetlana Kampenusa - 1.vieta 50m peldēšanas distancē uz muguras Latvijas Sporta veterānu savienības 46. sporta spēļu finālsacensībās.

Gundars Lapše un Artūrs Valcis - 1.vieta 4x100m brīvā stila peldēšanas distances stafetē un 4x200m brīvā stila peldēšanas distances stafetē 85.Latvijas čempionātā peldēšanā.

Apbalvojumu saņēma arī treneri Inta Andrejānova un Vladimirs Širjājevs.

BMXMāris Štrombergs - izcīnījis 4.vietu Pasaules čempionātā BMX elites klasē Adelaidā, Austrālijā. Viņš arī Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieks.

Edžus Treimanis ieguvis 6.vietu Eiropas čempionātā BMX, 1.vietu Latvijas čempionātā BMX. Viņš arī Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieks.

Artūrs Matisons, Toms Skujiņš- Latvijas Olimpiskās vienības dalībnieki.

Apbalvojumu saņēma arī treneri Ivo Lakučs un Olafs Lakučs.

BobslejāOskars Melbārdis ir Vankuveras Ziemas Olimpisko spēļu kandidāts, ieguvis 3.vietu pasaules čempionātā bobslejā četriniekiem un 2.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Pāvels Tulubjevs gatavojas startiem Vankuveras Ziemas Olimpisko spēlēm. Šajā sezonā ieguvis arī 5.vietu bobsleja četriniekiem pasaules junioru (līdz 26 gadiem) čempionātā.

BadmintonāMarta Ādamsone - 1. vietas ieguvēja Baltijas senioru čempionātā badmintonā 65+ vecuma grupā, ieguvusi 2.vietu Baltijas senioru čempionātā badmintonā jauktajās dubultspēlēs 65+ vecuma grupā un 3.vietu Baltijas senioru čempionātā badmintonā sieviešu dubultspēlēs 40+ vecuma grupā.

Uldis Ābeltiņš - 1. vietas ieguvējs Baltijas senioru čempionātā badmintonā 50+ vecuma grupā un 3.vietas ieguvējs Baltijas senioru čempionātā badmintonā vīriešu dubultspēlēs 35+ vecuma grupā.

 

GolfāGolfa kluba „Avoti" spēlētāji (Roberts Vanadziņš, Uldis Sangovičs, Kristaps Matisons, Ainārs Počs, Einārs Līsmanis, Gundars Rauza) par 1.vietas iegūšanu 8.Latvijas golfa klubu kausā 2009.

NovusāNovusa kluba „Valmiera" dalībnieki (Andris Krasts, Aldis Mednis, Agris Mednis, Ainārs Golts, Bruno Vestbergs, Staņislavs Aleksejenko) par 1.vietas izcīnīšanu Latvijas Republikas čempionātā novusā vīriešiem komandu konkurencē.

VieglatlētikāRaitis Lērme izcīnījis 3.vietu Pasaules čempionātā 20km soļošanā Latvijas izlases komandā V-65 grupā, 2.vietu Pasaules čempionātā 3, 5, 10km soļošanā individuāli, ieguvis godalgotas vietas arī Valmieras maratonā nūjošanā, skrējienā „Apkārt Bērzezeram" u.c. sacensībās.

Artjoms Beršedovs ir 1.vietas ieguvējs Latvijas Republikas čempionātos 100m un 200m skriešanas distancēs, 3.vietas ieguvējs 100m un 2.vietas ieguvējs 200m skriešanas distancē atklātajā vieglatlētikas čempionātā Čehijā.

Laila Ceika ir Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēļu čempione 400m, 800m, 3000m skriešanā S55+ vecuma grupā.

Ņina Blūma ir Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēļu čempione 3000m skriešanā S50+ vecuma grupā.

Valdis Blūms ir Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēļu čempions augstlēkšanā, šķēpa mešanā, vesera mešanā V70+ vecuma grupā.

Ilgvars Āboltiņš ir Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēļu čempions 5000m skriešanā V50+ vecuma grupā.

Jānis Blūms ir Latvijas sporta veterānu savienības sporta spēļu čempions šķēpa mešanā V35+ vecuma grupā.

Zanda Marta Grava ir Latvijas čempione 100m barjerskrējienā.

Jolanta Dukure Latvijas Olimpiskās vienības dalībniece.

Apbalvojumu saņēma arī treneris Raitis Ravinskis

SmagatlētikāAndris Rudulis ir Latvijas čempions spiešanā guļus svara kategorijā līdz 56kg, Latvijas čempions spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu svara kategorijā līdz 56kg.

Mārtiņš Jurkāns ir Latvijas čempions spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 60kg un Latvijas čempions spēka trīscīņā jauniešiem svara kategorijā līdz 56kg, absolūtais čempions.

Jānis Šteinbergs ir Latvijas čempions spiešanā guļus bez ekipējuma svara kategorijā līdz 67,5kg, Latvijas čempions spēka trīscīņā svara kategorijā ir līdz 67,5kg.

Jānis Steļmahs ir Latvijas čempions spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 75 kg, Latvijas čempions spiešanā guļus bez ekipējuma junioriem svara kategorijā līdz 75kg.

Janeks Šelkovskis ir Latvijas čempions spiešanā guļus svara kategorijā līdz 75kg, Latvijas čempions spiešanā guļus bez ekipējuma jauniešiem svara kategorijā līdz 75kg un citās disciplīnās.

Boguslavs Demidko apbalvojumu saņem par Latvijas čempiona titulu spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 82,5kg senioru - II grupā.

Uģis Smirnovs ir Latvijas čempions spiešanā guļus bez ekipējuma svara kategorijā līdz 82,5kg, Latvijas absolūtais čempions spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu svara kategorijā līdz 82,5kg,

Imants Smilga ir Latvijas čempions spiešanā guļus svara kategorijā līdz 82,5kg un spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 82,5kg.

Aigars Āboliņš ir Latvijas čempions spiešanā guļus līdz 125kg senioru - I grupā, Latvijas čempions spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 125kg senioru - I grupā.

Ainārs Pētersons apbalvojumu saņem par Latvijas čempiona titulu spēka trīscīņā svara kategorijā virs 125kg senioru - I grupā.

Edgars Sala ir Latvijas čempions spēka trīscīņā jauniešiem svara kategorijā līdz 125kg.

Apbalvojumu saņēma arī treneri Andrejs Rožlapa un Andris Pružinskis.

Basketbolā

Biedrība „Basketbola klubs Valmiera" - par 5.vietu Latvijas Basketbola līgas čempionātā

FlorbolāNodibinājuma „Valmieras sporta klubs" florbolistes, florbola komandas „Valmiera/Vinda" spēlētājas un treneris Dainis Ābols par 3.vietu Latvijas valsts čempionātā florbolā sieviešu virslīgas komandu konkurencē.

Sports