Valmieras rajonā notiek 44.starptautiskās motokrosa sacensības "Gaujas kauss"

Šodien Valmieras rajona Kocēnu pagasta "Vīteļos" notiks motokrosa "Gaujas kauss" 44.starptautiskās sacensības, - pirmais starts paredzēts plkst.11.30, aģentūru LETA informēja viens no sacensību organizatoriem Uldis Grava.

Motokrosa "Gaujas kauss" gaitā notiks arī Latvijas čempionāta pirmais posms motokrosā MX b/v, MX Q 100-200, MX Q 50, MX Q Open klasēs.

Pašlaik "Gaujas kausa" sacīkstēm pieteikušies 193 dalībnieki.

Kocēnu pagastā līdz 2006.gadam atradās vecākā un tradīcijām bagātākā motosporta trase Eiropā - "Kūļu" trase, kurā 43 gadus norisinājās starptautiskās Latvijas moto sezonas atklāšanas sacensības "Gaujas kauss". Tā kā daļa no zemes teritorijas, kurā atradās "Kūļu" mototrase, 2006.gadā pārdota, pagājušajā gadā sacensības nenotika.

Šogad tradīcija atdzimusi - mainījušies sacensību organizatori, arī trase ir cita. Tās kopējais garums ir 1600 metri, ir 12 tramplīni un 14 pagriezieni, tostarp divi ir apmēram 180 grādu leņķī, savukārt 90 grādu leņķī - četri pagriezieni. Trasē ir tā saucamais mīkstais smilts, grants segums.

Slavenā motokrosa "Gaujas kauss" organizatori līdzjutēju un sportistu ērtībai atvēruši arī interneta mājaslapu "www.gaujaskauss.lv", kurā iekļauta jaunākā informācija par gatavošanos sacīkstēm un organizatoriem un atbalstītājiem, kā arī apskatāmas bildes.

Sports