Valmierieši sagādā pirmo zaudējumu Smiltenes sporta skolas basketbolistiem

Smiltenes atklātajā basketbola čempionātā pirmās līgas regulārajā turnīrā tika aizvadītas divas spēles. „Rūsiņš" pārliecinoši apspēlēja „Smiltenes sporta skolas U-19" komandu ar rezultātu 88:62, savukārt līderu komandu cīņā „Valmiera 2010" pārspēja Smiltenes sporta skolu ar 78:70.

FOTO >> ŠEIT

Pirmajā spēlē laukumā tikās Gulbenes „Rūsiņš" un „Smiltenes sporta skolas U-19" komandas. Līdz šim turnīrā nedaudz labāk veicies bija gulbeniešiem, kuri turnīra tabulā atradās ceturtajā vietā, savukārt smiltenieši, kas pie uzvarām nebija tikuši, atradās pozīciju zemāk.

Spēles pirmajā ceturtdaļā laukumā risinājās sīva cīņa, kurā nedaudz labāk darbojās jaunie smiltenieši. Pēc pirmajām desmit spēles minūtēm „Smiltenes sporta skolas U-19" komandai viena punkta pārsvars - 19:18. Spēles otrās ceturtdaļas sākumā punktus pārmaiņus guva abas komandas, taču ceturtdaļas otrajā pusē, galvenokārt pateicoties labai komandas aizsardzībai un Māra Sniķa veiksmīgajai darbībai uzbrukumā, „Rūsiņš" pārņēma vadību spēlē, pirmo puslaiku noslēdzot ar + 9. Rezultāts pēc spēlētām 20 minūtēm 37: 28.

Trešajā ceturtdaļā „Rūsiņš" rezultāta starpību palielināja līdz 17 punktu pārsvaram. Smilteniešu uzbrukumus trīs epizodēs pēc kārta bloķēja gulbeniešu milzis Māris Sniķis, turpretim laukuma otrā galā neapturams bija gulbenietis Ingars Andževs. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts uz tablo rādīja 62:45. Spēles pēdējās desmit minūtes iesākās ar gulbeniešu izrāvienu 9:0, rezultāta starpību palielinot līdz 26 punktu pārsvaram.

Lai arī smilteniešu komandā uzbrukumā veiksmīgi darbojās Mikus Bisenieks, tas nepalīdzēja lauzt spēles gaitu, tādējādi otro uzvaru turnīrā izcīnīja „Rūsiņš". Spēles galarezultāts 88:62.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Ingars Andževs, kurš guva 26 punktus, no tiem precīzi realizējot 7(!) trīspunktu metienus, Māra Sniķa kontā 19, savukārt Rolandam Kalniņam 14 punkti. „Smiltenes sporta skolas U -19" komandā Mikus Bisenieks guva 17 punktus, bet Oskara Celma rēķinā 16 punkti.

Turnīra tabulā pēc šīs spēles „Rūsiņš" panāca 3. vietā esošo Grundzāli, savukārt „Smiltenes sporta skolas U -19" komanda nostiprinājās tabula pēdējā vietā.

Otrajā spēlē sacentās turnīra līderu vienības Smiltenes sporta skola un „Valmiera 2010". Regulārā turnīra pirmajā aplī abu komandu tikšanās beidzās ar dramatisku Smiltenes sporta skolas uzvaru (76:75). Valmieras komandai šajā spēlē palīdzēt nevarēja Krists Tīcis, savukārt Smiltenes sporta skolas komandā nespēlēja viens no komandas līderiem Uldis Slapjums, kā arī Rimants Šakars , Emīls Gailītis un Edgars Nika.

Spēles pirmās ceturtdaļas sākumu daudz labāk aizvadīja valmierieši, kuri izvirzījās vadībā ar 9:2, taču ceturtdaļas turpinājumā smiltenieši kopīgiem spēkiem rezultāta starpību samazināja līdz diviem punktiem. Rezultāts pēc pirmajām desmit minūtēm 19:17 „Valmiera 2010" komandas labā.

Spēles otrās ceturtdaļas sākumā nelielu pārsvaru saglabāja valmierieši, taču galvenokārt pēc Arta Joksta un Artūra Elmera precīzajiem metieniem Smiltenes sporta skola ne vien izlīdzināja rezultāta starpību, bet arī izvirzījās astoņu punktu vadībā. Pēc pirmā puslaika ar 40:34 vadībā atradās Smiltenes sporta skola.

Otro puslaiku ar diviem precīziem soda metieniem uzsāka Artis Joksts, palielinot smilteniešu pārsvaru līdz 8 punktiem, taču pēc Artūra Rozīša un Kārļa Biruma precīzajiem metieniem valmierieši ātri rezultāta starpību sadeldēja un vienu brīdi spēja izvirzīties vadībā. Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts uz tablo rādīja neizšķirtu 55:55. Spēles pēdējās ceturtdaļas sākumā Valmieras komanda ātri izvirzījās 7 punktu vadībā, ko smiltenieši tā arī nespēja sadeldēt.

Pēdējās minūtes pagāja līdzīgā spēlē, taču tuvāk par pieciem punktiem rezultāta starpībā Smiltenes sporta skolai neizdevās tikt, tādējādi uzvaru spēlē izcīnīja „Valmiera 2010" komanda, sagādājot pirmo neveiksmi turnīrā smilteniešiem.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju rindās bija Artūrs Rozītis, kurš guva 31 punktu, 17 punkti Ozola kontā, savukārt, 16 Kārlim Birumam. Smiltenes sporta skolas komandā rezultatīvāko spēli šajā sezonā aizvadīja Artūrs Elmeris, kurš guva 20 punktus, Arta Joksta un Matīsa Mežuļa kontā attiecīgi 19 un 12 punkti.

Turnīra tabulā vadībā ar 16 punktiem atrodas „Valmiera 2010" komanda, kas par trijiem punktiem apsteidz Smiltenes sporta skolu. Jāpiebilst, ka smiltenieši ir aizvadījuši par vienu spēli mazāk.