Valsts čempioni krosā uzvar pilsētas skrējienā

Lāčplēša dienā jau otro gadu Valkas pamatskola rīko skriešanas sacensības "Iepazīsti savu pilsētu". Ja pērn skolēni apzināja pilsētas vēsturiskās vietas, tad šogad bija jāatrod skaistākās.

 

"Mums ir jālepojas ar savu pilsētu, un tā būs tieši tik skaista, kādu to paši izveidosim. Allaž bērniem saku, ka Valka ir labākā pilsēta," pārliecināta skolas direktore Nadežda Možarova. Konkursa vizuālo daļu sagatavoja skolotājas Ināra Vītola un Ingrīda Sebre.

 

Pavisam pamatskolas 5. - 9. klašu komandām bija jāizskrien 10 posteņi. Katra bija izveidojusi savu komandu ar mērķi visātrāk izskriet šo distanci, atrodot visas 10 skaistās vietas.

 

Nozīmīgi bija tas, ka šīs sacensības palīdzēja organizēt skolas vecāku komiteja un jaunsargu vadītājs Imants Pielis. Ar ļoti lielu pārsvaru uzvarēja 9.b klases puiši - Latvijas čempioni rudens krosā Sandis Skrodelis, Jānis Martinsons un Roberts Priste.

 

 

"Mēs ar viņiem lepojamies. Malači, jo komanda pārliecinoši uzvarēja Valkas rajona skolu krosā un vēl pārliecinošāk savā vecuma grupā Rīgā, Anniņmuižā, sacenšoties ar allaž spēcīgo Preiļu komandu.

 

S. Skrodelis uzskata, ka šādas sacensības ir vērtīgas ar to, ka līdztekus fiziskajām aktivitātēm var labāk iepazīt savu pilsētu. Visi trīs jaunieši ir arī Valkas rajona sporta skolas audzēkņi un visnotaļ nopietni trenējas vieglatlētikā.

 

J. Martinsons visvairāk trenējas skriešanas un lēkšanas disciplīnās. Puisis atzīst, ka dažreiz rajona līmeņa sacensībās gūst panākumus.

 

R. Priste līdztekus pārējiem sevi arī pieskaita vieglatlētiem. Jautāts, vai 9.b klasē sports ir cieņā, viņš atbild, ka klase kopumā esot sportiska. Direktore piebilst, ka šīs klases puiši ir arī aktīvi florbolisti.

Sports