Var nodoties ziemas priekiem

Valkas pagasta teritorijā, netālu no ģenerāļa Pētera Radziņa piemiņas akmens, ir izveidota slēpošanas trase gan klasiskajam, gan brīvajam solim. To var izmantot ikviens.

Slēpošanai gatavojas arī Valkas ģimnāzijas audzēkņi. "Tas būs līdzīgi kā pērn. Mums ir mutiska vienošanās ar novada domi, ka varēsim izmantot Valkas pagasta autobusu nokļūšanai Radziņa trasē dienas vidū, kad to neizmanto skolēnu pārvadāšanai. Skolas vadība stundu sarakstu ir sakārtojusi tā, lai katru nedēļu divas mācību stundas pēc kārtas būtu atvēlētas sportam, lai varētu gana daudz izslēpoties," stāsta ģimnāzijas sporta skolotājs Andris Dainis.

 

Ar mācību stundām par mazTāds režīms atbilst izglītības standartam un ļauj apgūt slēpošanas pamatus. A. Dainis piebilst, ka ar šīm stundām gan ir krietni par maz, lai nopietni apgūtu slēpošanu. Viņš aicina visus iegādāties slēpošanas inventāru un to izmantot septiņas dienas nedēļā, jo tikai tā pa īstam var iemācīties slēpot. Tas ir tehniski sarežģīts sporta veids, tāpēc skolā var iemācīties tikai stāvēt uz distanču slēpēm un apjaust, ko nozīmē slēpot.

"Mūsu skolotāji ir izvēlējušies Radziņa trasi, jo tā ir labi sagatavota. Mācām klasisko soli, taču jaunieši vēlas izmēģināt arī slidsoli. Katrai tehnikai slēpes jāsagatavo atšķirīgi," stāsta skolotājs. Jautāts, vai kāds no ģimnāzistiem ir aizrāvies tieši ar slēpošanu, viņš atbild, ka pa īstam valcēnieši vecumā virs 40 gadiem, un uzskata, ka viņu jaunībā sniegs bija baltāks. A. Dainis teic, ka būtu priecīgs arī ikdienā redzēt slēpošanas trasē ikvienu jaunieti.

Baudīt slēpošanas priekuValkas ģimnāzijai projekta ietvaros iegūti 26 pāri slēpju, un tās tiek taupītas. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc sporta stundas notiek Radziņa trasē. Pērn slēpošana ģimnāzijas jauniešiem notika gandrīz divus mēnešus. Valkas pamatskolai slēpju, ar ko apgādāt skolēnus, nav. A. Dainis uzskata, ka pāris kilometru garā trase būtu nepieciešama arī pie brīvdabas estrādes un tās sagatavošana neprasa daudz pūļu.

Valkas novada domes sporta speciāliste Nadežda Blūma informē, ka pašlaik visi spēki tiek veltīti slidotavas sagatavošanai, taču pēc tam paredzēts iebraukt trasi arī pie estrādes.

"Lai nokļūtu Radziņa trasē, ir jābrauc pa ceļu Valka - Ērģeme līdz autobusa pieturai "Roņi", pie norādes "Ģenerāļa P. Radziņa piemiņas vieta" ir jāgriežas pa labi, pēc apmēram 100 metriem ir jāgriežas pa kreisi un tad, šķērsojot mājas pagalmu, jau esam pie slēpošanas trases. Pie trases ir notīrīts arī piebraucamais ceļš un stāvlaukums, kur var ērti novietot automašīnas," stāsta N. Blūma un aicina ikvienu aktīvās atpūtas cienītāju baudīt slēpošanas prieku un skaisto dabu. Otra iespēja valcēniešiem ir slēpot Valgā veselības trasē pie Pedeles

Sports