Variņos: Netradicionālās stafetes gūst piekrišanu

Variņu pamatskolas jaunajā sporta zālē notika netradicionālās stafetes 2. - 5. klašu skolēniem un tajās piedalījās 11 Valkas rajona skolu komandas.

 

 

Netradicionālās stafetes nozīmē to, ka tās izdomā paši skolēni savu sporta skolotāju vadībā, iekļaujot sporta elementus atbilstoši standarta prasībām katrā klašu grupā. Stafetēs ir iekļauti vieglatlētikas, vingrošanas, sporta spēļu un citi elementi. "Tas rosina skolēnos attīstīt komandas sajūtu, izpalīdzību, cīņas sparu un pilnveido viņu iemaņas," skaidro Valkas rajona sporta skolas metodiķis Ādolfs Bondars.

 

Arī skolotāji aktīvi darbojas, palīdzot skolēniem izprast konkrētos uzdevumus un tiesājot. Lieki stāstīt, cik aizraujoša ir atmosfēra šādās sacensībās. Sacensībām viss bija teicami sagatavots un par to pateicība skolas direktorei Agitai Birkenšteinai, skolotājai Itai Meļķei un skolēnu tiesnešu brigādei. Noslēgumā komandas saņēma sponsoru sarūpētās saldumu balvas. Uzvarētājiem - arī medaļas un diplomi.

 

Daudz skolotāju izteica ierosinājumu nākamajā mācību gadā šādas stafetes rīkot arī citās klašu grupās. Domājams, ka uzdevumus skolām paziņos tikai vienu dienu pirms sacensībām.

 

Šajās sacensībās uzvarēja Ērģemes pamatskola. Treneres Gitas Dreijeres vadībā laurus plūca Līva Vorobjova, Igors Stolarčuks, Viktorija Piško, Jānis Miķelsons, Alise Paula Podiņa, Mairis Lukovskis, Santa Ādamsone un Normunds Plešs. Tikpat daudz punktu, bet otrā vieta ir Kārķu pamatskolai. Komandā piedalījās Nauris Rikmanis, Gusts Pētersons, Elvis Markss, Armands Zutis, Sandris Krastiņš, Madara Krastiņa, Rinalds Rikmanis un Diana Jūga. Sporta skolotājs - Kārlis Pētersons. Aiz viņiem - Smiltenes Centra vidusskola. Komandā bija iekļauti Lauris Bērziņš, Ieva Vīksniņa, Ieva Ošiņa, Dāvis Rutks, Kārlis Sīmanis, Santa Zaļkalne, Ieva Laganovska un Dāvis Liepiņš. Skolotāja - Margarita Mikarte. Vēl olimpiskajā sešniekā Ēveles, Variņu un Grundzāles pamatskolas komanda.

Sports