“VAZtusā” noskaidroti labākie

Autosacensībās "VAZtuss" kopvērtējumā labākais starp jauniešiem ir smiltenietis, bet standarta klasē godalgotās vietas ieņem Valmieras un Limbažu rajona sportisti.

 

 

Organizatori teic, ka "VAZtuss" tiek veidots kā autosporta vecu draugu un paziņu satikšanās ļoti draudzīgā un humoram bagātā gaisotnē ar nelielu adrenalīna piedevu, tomēr dalībniekiem nozīmīgs ir arī rezultāts.

 

Kā jau tehniskajā sporta veidā visos sešos sacensību posmos sportistiem gadījās ne viena vien ķibele, tika iznīcinātas automašīnas, kā arī viens no "VAZtusa" dalībniekiem tika pieķerts, pārkāpjot sacensību noteikumus.

 

 

Sacensībās jauninājumi"Visas sezonas sacensības man ir bijušas veiksmīgas. Protams, gadījās arī pāris ķibeles automašīnai, bet tās tika novērstas un sacensības varēja veiksmīgi turpināt," saka jauniešu klases līderis Rinalds Bērziņš.

 

Tā kā šis bija ziemas kauss, R. Bērziņam visvairāk patikuši divi posmi, kur "Vaztusa" dalībnieki sacentās trasē, kuru klāja ledus.

 

Šogad "Vaztusā" sportisti sacentās Zilā kalna trasē Valmieras rajonā, kaut gan pērn dalībnieki bija sajūsmā par Smiltenes autokrosa trasi. "Šogad laika apstākļi nebija tik labvēlīgi, lai varētu sacensties šajā trasē, toties trīs posmi bija jaunizveidotajā rallijkrosa trasē," stāsta tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājs Vairis Tralla.

 

Vēl viens jauninājums šogad sacensībās bija Džokera aplis, tas galvenokārt tika ieviests, lai izslēgtu mašīnu dauzīšanu. V. Tralla domā, ka varētu ierosināt "Vaztusa" vadībai sacensībās ieviest divus Džokera apļus, jo tad būtu vēl mazākas iespējas iznīcināt automašīnas.Šajā "Vaztusa" sezonā bija ne tikai jaunas trases, bet arī dalībnieki no Alūksnes, Staiceles, Salacgrīvas, Cēsīm un Valmieras.

 

 

Līderos Smiltenes jaunietisKopvērtējuma rezultāti standarta klasē: 1. vietā Rolands Baldiņš (Valmiera), 2. Tālivaldis Brents (Staicele), 3. Indars Pelsis (Kocēni), 4. Renārs Kārkliņš (Alūksne), 5. Pēteris Ziemanis (Valmiera), 6.Jurģis Janītis (Rencēni). No smilteniešiem standarta klasē labākais ir 9. vietas ieguvējs Ainārs Poikāns, pēc tam 16. Edgars Tralla, 21. Vairis Tralla un 39. Ints Namnieks. Šajā klasē kopā startēja 44 dalībnieki.

 

Kopvērtējumā jauniešu klasē 10 dalībnieku konkurencē līderis ir smiltenietis Rinalds Bērziņš, 2. Rūdolfs Šmits (Valmiera), 3. Valters Liepiņš (Valmiera), 4. Jānis Krūmiņš (Smiltene). 5. Atvars Saliņš (Rīga), savukārt smiltenietis Jānis Tralla ierindojas 9. vietā."Liels paldies manai ģimenei par atbalstu un visiem tiem, kuri manu mašīnu varēja nogādāt uz sacensībām," saka R. Bērziņš.

 

Kopvērtējā brīvajā klasē: 1. vietā Kaspars Salnājs (Valmiera), Māris Meļķis (Valmiera), Mārcis Vitmanis (Valmiera). Šajā klasē kopā startēja astoņi dalībnieki, kuru starpā nebija neviens Smiltenes autosportists.Apbalvošana "Vaztusa" dalībniekiem notiks 19. aprīlī Staicelē.

Sports