“VAZtuss” pulcē visdažādākos autosportistus 1

Korekta braukšana, labi pavadīta diena draugu pulkā jeb "VAZtuss 2009" otrais posms sporta un atpūtas kompleksā "Teperis" norisinājās 6. decembrī. Šoreiz piedalījās 25 dalībnieki, kuru vidū kā VIP braucēji bija raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots un autosportists Uģis Traubergs.

 

"Žiguļu kausa" organizators Uģis Banders stāsta, ka, pateicoties tehniskā sporta kluba "Smiltene" valdes priekšsēdētājam Vairim Trallam, sacensību jaunā sezona iesākusies labi. "Vairis ir pilnveidojis trasi. Klāt nākuši jauni dalībnieki. Viss ir baigi forši," par "VAZtusa" ceturto sezonu priecājas sacensību organizators.

 

Par pasākumu U. Banders stāsta, ka tā ir labi pavadīta diena draugu pulkā un, galvenais, laba atpūta, var kulturāli pabraukt bez avārijām un sānu kontaktiem. Tieši šo iemeslu dēļ "VAZtuss" negrib palikt par masveida sacensībām.

 

 

"Sākotnējā doma bija pabraukt draugu pulkā kluba biedriem. Tomēr klāt nākuši jauni dalībnieki. Protams, par labiem cilvēkiem mēs vienmēr priecājamies. Bet īpaši iet masveidībā arī negribam un nevaram, jo trašu kapacitāte ir tāda, kāda ir," saka sacensību organizators.

 

"VAZtusa" dalībnieki "Ziemeļlatvijai" atzina, ka piedalās tāpēc, ka šis hobijs nav īpaši dārgs un sacensību gaisotne ir vienreizēja. "Man vienkārši patīk. Te jau nav sacensības, tā ir laba atpūta. Atmosfēra un labi pavadīts brīvais laiks kopā ar ģimeni ir visforšākais," saka Indars Pelsis no Kocēniem.

 

Viņš "VAZtusā" iesaistījis arī baušķenieku Valdi Vilku, kurš aktīvi autosportā piedalījies no 1979. līdz 1992. gadam. "Jaunie vēži mani te ievilka, un es pamēģināju. Nu jāmācas braukt no jauna, jo sportā neesmu kopš 1992. gada. "VAZtusā" atpūšos un ķeru piedzīvojumu. Esmu apmierināts, jāsaka Uģim paldies, ka viņš to ir izdomājis," saka 62 gadus vecais autosportists.

 

"VAZtusa" 2. posmā no Smiltenes piedalījās vienīgi Rinalds Bērziņš. Šoreiz jaunietis savā klasē palika otrais. Par to gan viņš īsti neskumst, jo kross esot bijis labs. "Cīnījāmies viens ar otru, bet bez kontaktiem," smaidot saka R. Bērziņš.

 

Skatītājos bija manāms "VAZtusa" jauniešu klases dalībnieks smiltenietis Jānis Krūmiņš. Kāpēc ne trasē? "Šoreiz nepiedalījos sacensībās, jo šis hobijs prasa līdzekļus un inflācija skārusi arī mani. Tāpēc sirdsmieru guvu, aizejot paskatīties pasākumu no malas. Domāju, ka nākamajā posmā piedalīšos," saka J. Krūmiņš.

 

Jauniešu klasē 1. vietā Rūdolfs Šmits (Valmiera), 2. Rinalds Bērziņš (Smiltene), 3. Hermanis Banders (Kocēni). Brīvajā klasē labākais Normunds Šmits (Valmiera), 2. Pēteris Ziemanis (Valmiera), 3. Kaspars Salnājs (Valmiera). Standarta klasē 1. Renārs Kārkliņš (Alūksne), 2. Gatis Keziks (Bērzaine), 3. Zintis Leimanis (Auciems). Kad būs zināms "VAZtusa 2009" nākamā posma norises datums un vieta, "Ziemeļlatvija" to pavēstīs.

 

Fotoreportāža no sacensībām šeit!

Komentāri 1

Rinald,malacis,lai Tev speks,izturība,spied tik gāzi grīdā,lai veicās.

pirms 12 gadiem, 2008.12.10 22:27

Sports