Ar Ķekavas sporta skolas riteņbraucēju uzvarām Smiltenē noslēdzas “Baltais Cerību kauss” sezona

Svētdien, 20. septembrī, Smiltenē noslēdzās Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Baltais Cerību kauss” otrā sezona. Aizraujošajā MTB krosā uzvaras svinēja Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi – Elvijs Zommers un Kristofers Bindemanis. Kopvērtējumā par sezonas čempioniem zēnu grupā kļuva “RRS/ Purvciems” audzēknis Pauls Rubenis, bet jauniešiem triumfs “Talsi/ MSĢ” pārstāvim Kristeram Ansonam. 

Latvijas lielākais jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāls “Baltais Cerību kauss”, kas pateicoties akciju sabiedrības “Tukuma piens” atbalstam notiek jau otro gadu pēc kārtas, šogad tika aizvadīts astoņos posmos dažādos Latvijas reģionos. Riteņbraucēji sezonas laikā sacentās grupas, individuālajā un kritērija braucienā, kā arī MTB krosā.

Sezonas noslēguma posms patīkamos laika apstākļos svētdien, 20. septembrī, tika aizvadīts skaistajā Smiltenes novadā. Riteņbraukšanas tradīcijām bagātajā vietā notika MTB krosa sacensības, kā arī bērnu riteņbraukšanas svētki, kas pulcēja kuplu dalībnieku skaitu. Pēdējais posms bija izšķirošs cīņā par kopvērtējuma uzvarām.

Zēnu grupā, kur līdera dzeltenais krekliņš pirms pēdējā posma bija “RRS/ Purvciems” riteņbraucēja Paula Rubeņa īpašumā, dalībniekiem bija jāveic četru apļu gara distance. Viena apļa garums sasniedza 2,5 kilometrus. Distancē bija jāpievar virkne dažādu kāpumu, nobraucienu, šauru taciņu, kā arī nelielus asfalta posmus. Par trases odziņu varēja uzskatīt leģendāro bruģa kalnu, kas pēdējos apļos lielai daļai sportistu bija nopietns pārbaudījums. Jau pirmajā aplī no konkurentiem atrāvās Ulda Puzaka audzēknis no Ķekavas novada sporta skolas Elvijs Zommers. Jaunais sportists pārliecinoši savas pozīcijas nosargāja, svinot uzvaru pēdējā posmā. Otro vietu ieguva “RRS/ Grīva” pārstāvis Roberts Andersons, kamēr trešais palika “RRS/ Booking group” riteņbraucējs Daniels Kažis. Par bloķēšanu diskvalifikāciju saņēma kopvērtējuma līderis Rubenis, kurš sākotnēji finišēja otrais. 

Kopvērtējumā par sezonas čempionu kļuva tieši Pauls Rubenis. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis savai “RRS/ Purvciems” komandai nopelnījis jaunu šosejas velosipēdu. Tikmēr komandu vērtējumā pārliecinošs triumfs “RRS/  Purvciems” vienībai.

Jaunieši mērojās spēkiem sešos apļos. Šeit pirms starta līdera krekliņā brauca “Talsi/ MSĢ” pārstāvis Kristers Ansons. MTB sacensības šobrīd vēl nav Kristera spēcīgākā puse. Ar katru apli nostiprinot savu pārsvaru, par posma uzvarētāju kļuva Ķekavas novada sporta skolas pārstāvis Kristofers Bindemanis. Viņš par 38 sekundēm pārspēja “Kuldīga/ MSĢ” sportistu Kristapu Pelčeru. Tikmēr trešajā pozīcijā ierindojās “NN Sporta kluba” braucējs Artūrs Krasts. Kopvērtējuma līderim Kristeram Ansonam piektā pozīcija. 

Par sezonas čempionu kļuva Talsu novada sporta skolas un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Ansons. Treneru Gunāra Ķiepes un Ernesta Pūces audzēknis šosezon arī izcīnīja trīs Latvijas čempiona titulus, pelnīti triumfējot “Baltais Cerību kausa” izcīņā. Tāpat kā Rubenis, arī Ansons savai sporta skolai nopelnīja jaunu šosejas velosipēdu. Komandu vērtējumā nepārspēti kopvērtējumā palika Kuldīgas novada sporta skolas sportisti.

Tāpat kā citos posmos, arī Smiltenē startēja meiteņu un jauniešu meiteņu grupu sportistes. Jaunākajā grupā uzvaru nosargāt izdevās “RRS Nordeķi/ Belo C.P” riteņbraucējai Eniai Kaņepējai, kura pārspēja mājinieci Evu Elīzu Leikarti un dobelnieci Violetu Levinoku. Tikmēr jaunietēm triumfs “RRS/ Booking Group” braucējai Viktorijai Loiko. Otrā bija “RRS/ Grīva/ Elkor” sportiste Adele Ilga Spigovska, bet trešā Dobeles sporta skolas pārstāve Daniela Leitāne. 

Ļoti aizraujošās un azartiskās cīņās norisinājās bērnu braucieni, kuros startēja vairāki desmiti mazo riteņbraucēju no Smiltenes novada un citām Latvijas vietām. Vecākajā zēnu grupā uzvarēja Edgars Timermanis. Tikmēr katrs dalībnieks pēc finiša saņēma diplomu un garšīgu pārsteiguma balvu no akciju sabiedrības “Tukuma piens” produktu līnijas “Baltais”. 

Lielais sezonas noslēguma pasākums, kurā tiks pasniegtas arī galvenās balvas, norisināsies sestajā oktobrī kafejnīcā “Piens”. 

FOTO AUTORS - AGNIS MELDERIS

Auto/Moto/Velo