Atklāta reģistrācija jubilejas 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam

No ceturtdienas, 18. jūnija, portālā velo.lv ir atklāta iepriekšējā reģistrācija Latvijas gada lielākajam un gaidītākajam velo notikumam – 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam. Vērienīgie riteņbraukšanas svētki norisināsies 6. septembrī Siguldā.

Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens šogad atzīmē nozīmīgo 25 gadu jubileju. Šis tautas pasākums guva negaidīti lielu atsaucību pirmskara periodā - laikā no 1936. līdz 1939. gadam. Toreiz, pateicoties tā laika prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstam, velobrauciens pulcēja vairākus tūkstošu dalībniekus. Rekords tika sasniegts 1939. gadā, kad startēja 6226 velomīļu. Velobrauciens, pēc Ernesta Pūces un citu veloentuziastu iniciatīvas, tika atjaunots 1995. gadā. Kopš 2000. gadu sākuma šos lielos riteņbraukšanas svētkus rīko Igo Japiņa sporta aģentūra. Arī norisies vieta šajā gadsimtā nav mainījusies. Velomīļus septembra pēdējā svētdienā tradicionāli uzņem skaistā un gleznainā Latvijas pilsēta – Sigulda.

Pēdējos gados dalībnieku skaits Vienības velobraucienā pārsniedzis 5000 riteņbraucējus. Šogad pasākuma rīkotāji cer pārspēt 1939. gada dalībnieku rekordu, pulcējot vairāk nekā 6500 aktīvās atpūtas cienītājus. 

Ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būs iespēja izvēlēties kādu no trijām distancēm – 100 kilometru garo sporta Šosejas braucienu, 45 kilometru SEB MTB braucienu, vai arī pašu masveidīgāko 37 kilometru  LDz Tautas šosejas braucienu. Tiks noteikti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un vēl daudzas citas nominācijas. 

Iepriekšējā pieteikšanās jubilejas 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam sākusies 18. jūnijā un turpināsies līdz pat 1. septembrim. Reģistrēties ir iespējams portālā www.velo.lv. Tāpat pieteikties var arī Siguldas novada tūrisma informācijas centrā,  Cēsīs un Valmierā esošajos velo veikalos “Eži”, Smiltenes sporta centrā, Kuldīgas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī “Veloserviss” veikalā “Trek”, kas atrodas Rīgā – Brīvības ielā 111. Dalības maksa reģistrācijas pirmajā kārtā, kas turpināsies līdz 12. jūlijam, ir no 7 līdz 15 EUR.


Auto/Moto/Velo