Ozoliņš izcīna otro, Strazdiņš un Pētersone ceturtās vietas, pasaules čempionātā BMX

Trešdien Beļģijas pilsētā Zolderā ar vecāko jauniešu un amatieru grupu sacensībām turpinājās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. B16 jauniešu konkurencē ceturto vietu izcīnīja Latvijas jaunatnes izlases sportists Mikus Strazdiņš, kamēr šajā pat vecumā meitenēm ceturtā lielajā finālā bija Vineta Pētersone. Tikmēr Kristaps Ozoliņš bija otrais M30+ amatieru grupā.  

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kas lielai daļai planētas vadošo braucēju ir prestižākās un nozīmīgākās sezonas sacensības, trešdien turpinājās ar vecāko jauniešu un amatieru grupu sportistu startiem. Tāpat kā vakar, arī šodien čempionātā startēja kupls Latvijas sportistu skaists.

B16 jauniešu konkurencē priekšbraucienus sekmīgi pārvarēja abi šobrīd vadošie šīs vecuma grupas latviešu braucēji – Mikus Strazdiņš un Vladimirs Boltiks. Līdz lielajam finālam aizkļūt izdevās “MONUM” atbalstītās Latvijas jaunatnes izlases sportistam Strazdiņam. Trenera Olafa Lakuča audzēknis finālbraucienā turējās labāko vidū, bet finiša līniju spraigā cīņā šķērsoja ceturtajā vietā, tādējādi atkārtojot savu pērn uzrādīto rezultātu pasaules čempionātā. Jāatgādina, ka jūlijā notiekošajā Eiropas čempionātā valmierietis bija trešais.

G16 meiteņu grupā lielajā finālā iekļuva šī gada Eiropas čempione Vineta Pētersone. Ģirta Kātiņa audzēkne un Latvijas jaunatnes izlases sportiste, līdzīgi kā Strazdiņš, arī turējās labāko meiteņu vidū, bet finišā tika izcīnīta ceturtā pozīcija. Pusfinālu sasniedza otra mūsu jaunatnes izlases sportiste Vanesa Buldinska. Tajā jelgavniece finišēja septītā, finālistu pulkā šoreiz neiekļūstot. 

Labu  panākumu 30+ vecuma grupā amatieriem sasniedza Kristaps Ozoliņš. Sportists, kurš savu karjeru sāka Valkā, bet šobrīd ir treneris “Mārupes” BMX klubā, jau no starta izcīnīja otro vietu, kuru arī saglabāja līdz finišam. Tādējādi latvietis izcīnīja Latvijai otro sudraba medaļu šajā čempionātā. 

Jāatzīmē arī jaunatnes izlases un kluba “Rīgas Favorīts” sportista Filipa Krista Rozīša iekļūšana pusfinālā B15 jauniešu grupā. Savā pusfināla braucienā trenera Jāņa Lapsiņa audzēknis cīņā par labāku pozīciju piedzīvoja kritienu, pēc kura nefinišēja. 

Piektdien elites un junioru braucēji cīnīsies kvalifikācijas “time – trial” (solo) braucienos, noskaidrojot ne tikai ātrākā laika īpašnieku, bet arī tos sportistus, kuri kvalificēsies pamatsacensībām. Pasaules čempionāta kulminācija gaidāma sestdien, 25. jūlijā. Pulksten 14:20 sāksies pirmās kārtas braucieni. Tikmēr izšķirošie braucieni Zolderā gaidāmi no pulksten 18:35.

Elites vīru grupā no latviešiem startēs – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide, Kristaps Vekša un Viesturs Morozs. Sieviešu elitē cīnīsies 

Sandra Aleksejeva, kamēr junioru konkurencēs no mūsu valsts sportistiem redzēsim – Helviju Babri, Kārlis Brikmani, Pēteri Kalniņu un Leldi Šumu. 

Tāpat kā Eiropas, arī pasaules čempionātā startēs Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases. Ikvienam sportistam vecumā no 14 līdz 16 gadiem bija iespēja izpildīt izlases treneru izstrādātos atlases kritērijus, tādējādi tiekot iekļautas jaunatnes izlases sastāvā. Tāpat savi atlases kritēriji bija arī pieaugušo izlasei, uz kuru pretendēt varēja elites un junioru grupu sportisti. Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums “MONUM”.

Auto/Moto/Velo