Smiltenes BJSS riteņbraucēji priecē ar rezultātiem SEB MTB maratonā

Aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas audzēkņi izcīnīja trīs godalgas Latvijas lielākā MTB riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona trešajā posmā. Tikmēr Nadīna Kučere un Olivers Jēkabs Skrapcis guva lielisku pieredzi iecienītajā “Filter velokauss” trešajā posmā individuālajā braucienā. 

 Vietalvas posms šī gada SEB MTB maratona sacensību seriālā izceļas vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, tas norisinās vienā no skaistākajām Latvijas vietām. Starts un finišs atradās slēpošanas centrā “Mailes”. Otrkārt, Vietalvas posmā tika noskaidroti Latvijas čempioni MTB maratonā, padarot šīs sacensības vēl prestižākas un aizraujošākas. Pavisam kopumā trīs dažādās distancēs uz starta stājās 1850 dalībnieki no visas Latvijas, kā arī apkārtējām valstīm. Posma rīkotāji dalībniekiem bija sagatavojuši ļoti interesantu, dinamisku un vietām arī tehnisku trasi, kas veda pa “Maiļu” slēpošanas trasi, Cigoriņa kalnu, dažādām taciņām, kā arī meža ceļiem.

Smiltenes BJSS riteņbraukšanas nodaļas audzēkņi startēja junioru, zēnu, meiteņu un bērnu vecuma grupu sacensībās. W14 grupā desmit meiteņu konkurencē otro vietu izcīnīja Eva Elīza Liekarte. Viņa no posma uzvarētājas Enias Kaņepējas atpalika par nepilnām divām minūtēm. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena jaunā smilteniete Nadīna Kučere, no Evas atpaliekot 2 minūtes un 24 sekundes. Jāizceļ arī Egils Melderis, kurš sasniedza savu labāko rezultātu šajā sezonā, izcīnot sesto vietu M14 puišu grupā starp 36 dalībniekiem. Junioru konkurencē 11. vietā teju 60 kilometru garajā distancē bija Jēkabs Cers. 

Jāpiemin arī divi jaunie smiltenieši “Herkuless” bērnu braucienā. M9 zēnu grupā nepārspēts palika kopvērtējuma līderis Edgars Timermanis, kamēr Jēkabam Oliveram Skrapcim respektablā ceturtā vieta. 

Nadīna Kučere un Jēkabs Olivers Skrapcis aizvadījuši “Filter velokausa” individuālā brauciena trešo posmu. 11 kilometru garo trasi Nadīna veica 19 minūtēs un 38 sekundēs, izcīnot uzvaru S15 konkurencē meitenēm. Tikmēr, esot sacensību jaunākais dalībnieks, Jēkabs Olivers Skrapcis uzrādīja rezultātu – 23 minūtes un 19 sekundes. Tas deva trešo vietu V13 grupā. 

Auto/Moto/Velo