Smiltenes BJSS riteņbraukšanas nodaļas audzēkņiem divas godalgas SEB MTB maratona pēdējā posmā

Svētdien Ikšķilē vairāk nekā 1900 dalībnieki startēja vērienīgā SEB MTB maratona noslēdzošajā posmā. “Skandi motors” distancē par posma uzvarētāju kļuva “ZZK/ Cēsis” riteņbraucējs Arnis Pētersons, bet “Herkuless” bērnu braucienā Smiltenes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas audzēkņi – Eddgars Timermanis un Jēkabs Olivers Skrapcis - izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu. 


Pirmo reizi 14 gadu senajā vēsturē kāds no Latvijas lielākā riteņbraukšanas seriāla SEB MTB maratona posmiem norisinājās Daugavas krastā esošajā Ikšķilē. Šis posms, kas šī gada sacensību seriālā ir noslēdzošais, sagaidīja dalībniekus un līdzjutējus ar saulainiem laika apstākļiem un ļoti labi sagatavotu trasi, kuras odziņa bija Ogres zilie kalni. Noslēdzošajā posmā bija arī vairākas sportiskās intrigas “Skandi motors” un “Virši – A” distancē. Kopumā četros dažādos braucienos startēja vairāk nekā 1900 dalībnieki, kas ir pēdējo gadu rekordskaits noslēdzošajā posmā.


Dalībnieku vidū bija arī Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas sportisti, kuri startēja “Herkuless” bērnu, “Mammadaba” veselības, 

“Virši – A” tautas un “Skandi motors” sporta braucienos. Kārtējo uzvaru V9 zēnu grupā izcīnīja Edgars Timermanis, kurš pārliecinoši triumfēja arī kopvērtējumā. Lielisku panākumu sasniedza arī viņa vienaudzis Jēkabs Olivers Skrapcis, kuram otrā vieta posmā. Kopvērtējumā Jēkabam Oliveram piektā pozīcija. Meiteņu grupā, startējot ar divus gadus vecākām sportistēm, 18 dalībnieču konkurencē sesto vietu guva Klinta Zvejniece.


Divas jaunās smiltenietes startēja W14 meiteņu grupā. Šeit ceturto vietu izcīnīja Nadīna Kučere, kura vēl līdz pēdējiem metriem cīnījās par iekļūšanu labāko trijniekā. Kopvērtējumā Nadīnai piektā pozīcija. Labāko sešinieku Ikšķilē noslēdza Eva Elīza Leikarte, kurai kopvērtējumā augstā ceturtā vieta. M14 grupā šoreiz no abiem smilteniešiem labāk veicās Egilam Melderim, kuram 12. vieta. Kopvērtējumā jaunajam sportistam 14. pozīcija. 18. pēdējā posmā bija Ernests Eglītis, septiņu posmu vērtējumā viņam 12. rezultāts. M16 grupā 19. pozīciju ieguva Artis Vasilis (kopvērtējumā 36. vieta). “Skandi motors” sporta braucienā 12. junioru grupā bija Jēkabs Cers, kuram kopvērtējumā 10. vieta. 


Šīs nedēļas nogalē jaunie smiltenieši startēs Arvja Pizika kausa izcīņas pirmajā posmā Ogrē. Viens no seriāla posmiem novembrī norisināsies arī Smiltenē. Auto/Moto/Velo