Smiltenes sporta skolas jaunie riteņbraucēji cīnās Pizka kausa izcīņā

Jau trīs Arvja Pizika kausa izcīņas sacensības velokrosā aizvadījuši Smiltenes sporta skolas riteņbraucēji, izcīnot kopumā sešas godalgas. Uzvaras posmos guvuši – Edgars Timermanis un Mārtiņš Dombrovskis. 

Velokross (cyclocross), kas ļoti iecienīts Beļģijā, Nīderlandē un citās Rietumeiropas valstīs, ar katru gadu uzņem popularitāti arī Latvijā. Pateicoties bijušajam Latvijas profesionālajām šosejas riteņbraucējam Arvim Pizikam, mūsu valstī ik rudeni jau trīs gadus norisinājies velokrosa sacensību seriāls, pulcējot ne tikai teju visus labākos pašmāju braucējus, bet arī amatierus, jauniešus un bērnus. 

Līdz šim aizvadīti trīs no septiņiem sacensību seriāla posmiem - Ogrē, Ikšķilē un Rīgā, kuros aktīvi startēja arī Smiltenes sporta skolas riteņbraucēji. Jau trīs uzvaras visos līdz šim aizvadītajos posmos izcīnījis jaunākās kategorija 1 grupas braucējs Mārtiņš Dombrovskis. Pēdējā posmā viņa grupā startēja 16 dalībnieki. Kategorija 2 grupā pēc uzvaras Ogrē, Ikšķiles un Rīgas posmos Edgars Timermanis ieņēma otrās vietas, uzvarētājam Emīlam Alleram piekāpjoties vien pēdējos metros. Šajā pat grupā startēja arī Olivers Jēkabs Skrapcis, lielajā konkurencē ieņemot astoto, piekto un septīto pozīciju. Mārcis Klieders finišēja divreiz 11. vietā, bet pēdējā posmā viņš bija 12. Kategorija 2 grupu papildināja arī Dāniels Apse, kurš pēdējos posmos bija 14. un 15. 

Lielisku rūdījumu un pieredzi Pizika kausa izcīņā gūst arī Klinta Zvejniece, kura kategorija 4 konkurencē divreiz bija astotā, bet Rīgas posmā, pēc piedzīvotā kritiena cīņā par pozīciju, jaunā censone ieņēma desmito vietu. 

M14 grupā zēniem vienīgais Smiltenes BJSS pārstāvis bija Egīls Melderis, kurš ieguva attiecīgi sesto, desmito un septīto vietu. W16 jauniešu meiteņu grupā Eva Elīza Leikarte pēc piektās vieta Ogrē, turpinājumā divas reizes bija ceturtā, kamēr Nadīnai Kučerei septītā un divas piektās vietas.

8. novembrī seriāla nākamais posms notiks Siguldā, bet nedēļu vēlāk velokrosa cienītāji jau mērosies spēkiem Smiltenē. 


Auto/Moto/Velo