Smiltenes sporta skolas riteņbraucēji aizvadījuši SEB MTB maratona Siguldas posmu

Svētdien Siguldā norisinājās SEB MTB maratona Siguldas posms, kurā startēja arī Smiltenes BJSS riteņbraukšanas nodaļas audzēkņi. Jaunajiem smilteniešiem vienā no Latvijas interesantākajām trasēm izdevās gūt divas godalgas, kuras izcīnīja Eva Elīza Leikarte un Edgars Timermanis. 

Viens no sezonas gaidītākajiem SEB MTB maratona posmiem lieliskos laika apstākļos norisinājās Siguldā. Četros dažādos braucienos kopumā startēja teju 2000 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Igaunijas. Tāpat otro gadu pēc kārtas šeit startēja arī Kanādas riteņbraucējs Tims Karletons. Siguldas posms ir vienīgās MTB maratona sacensības Latvijā, kas iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) MTB sērijas kalendārā. 2016. gadā tieši šeit norisināsies Eiropas čempionāts MTB maratonā.

Sacensību organizatori un Siguldas novads bija parūpējušies par interesantu, pauguriem bagātu trasi Gaujas senlejā un tās tuvumā. Dalībniekiem trasē bija jāpievar Turaidas, Gaujas, bobsleja trases un daudzi citi kāpumi, kas lielajā saulē radīja papildus grūtības.

Sacensībās startēja arī trenera Agņa Apses vadītie Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas riteņbraucēji. Zēnu V14 grupā 33 dalībnieku konkurencē 14. vietu izcīnīja Egils Melderis, kurš nepilnus 30 kilometru garo trasi veica 1 stundā 24 minūtēs un 30 sekundēs. Šajā pat grupā meitenēm atzīstamo trešo vietu izcīnīja Eva Elīza Leikarte, kura no grupas uzvarētājas Renātes Radionovas atpalika par nedaudz vairāk kā piecām minūtēm. Tikmēr Nadīnei Kučerei sestā pozīcija.

 Junioru grupā Jēkabs Cers 13 dalībnieku konkurencē izcīnīja sesto vietu, no uzvarētāja Elvja Gedraita atpaliekot par septiņām minūtēm. Treneris Agnis Apse tikmēr bija devītais “Virši – A” distances absolūtajā vērtējumā un uzvarēja savā V40 vecuma grupā.

Vairāki mazie smiltenieši startēja “Herkuless” bērnu braucienā. 2006. gadā dzimušo grupā uzvarēja Edgars Timermanis, kurš saglabāja līdera krekliņu. Tikmēr lielisku cīņas sparu pēc piedzīvotā kritiena nodemonstrēja Olivers Jēkabs Skrapcis, aizcīnoties līdz sestajai vietai finišā. Veiksmīgi sacensības aizvadīja arī Mārcis Klieders.

Jau šīs nedēļas nogalē smilteniešiem savās mājās priekšā starts “Vivus.lv MTB maratona” posmā. 


Auto/Moto/Velo