Smiltenes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas audzēkņiem labs sniegums SEB MTB maratona posmā

10. maijā skaistajā Kurzemes pilsētā Kuldīgā vairāk nekā 2200 dalībnieki piedalījās pašmāju lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla SEB MTB maratona otrajā posmā. Sekmīgi tālajā posmā nostartēja arī Smiltenes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas jaunie sportisti. Uz goda pjedestāla savās vecuma grupā kāpa – Eva Elīza Leikarte un Edgars Timermanis.

Baltijas valstu vērienīgākā kalnu divriteņu seriāla SEB MTB maratona otrais posms svētdien tika aizvadīts skaistajā Kurzemes pilsētā pie Ventas krasta – Kuldīgā. Uz starta četros dažādos braucienos stājās vairāk nekā 2000 riteņbraucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Ja no rīta dalībniekus sagaidīja lietus un apmākušās debesis, tad vēlāk to nomainīja saule. Posma rīkotāji dalībniekiem bija sagatavojuši aizraujošas un interesantas trases, kuras sarežģītākas padarīja dubļi. Tāpat vismaz vienu reizi tika šķērsota arī upe. Netrūka arī meža un zemes ceļi, taciņas, kāpumi un nobraucieni.

Kuldīgā startēja arī virkne Smiltenes sporta skolas riteņbraukšanas nodaļas un “VeloLifestyle” komandas pārstāvji. Meiteņu W14 grupā 30 kilometru garajā distancē trešo vietu izcīnīja Eva Elīza Leikarte. Jaunā smilteniete distanci veica 1 stundā 42 minūtēs un 8 sekundēs. No uzvarētājas Alises Gaiķes viņa atpalika par nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm. Ar izcīnītu piekto vietu sacensības noslēdza Nadīna Kučere. Viņas laiks trasē bija 1 stunda 46 minūtes un 30 sekundes.

M14 zēnu grupā 30 kilometru trasē cīnījās divi trenera Agņa Apses audzēkņi. Startējot ar divus gadus vecākiem sportistiem, astoto vietu 41 dalībnieka konkurencē izcīnīja Ernests Eglītis, kura laiks distancē bija 1 stunda 36 minūtes un 18 sekundes. Grupas ātrākajam braucējam Elvijam Zommeram viņš zaudēja 16 minūtes. Tikmēr 15. pozīcijā ierindojās Egils Melderis, kurš finišēja pēc 1 stundas 44 minūtēm un 16 sekundēm. “Virši – A” 38 kilometru garajā vīriešu konkurencē 43. vietu ieguva Arvīds Zants. Tikmēr “Skandi motors” sporta braucienā Jēkabam Ceram 15 sportistu konkurencē junioru vērtējumā astotais rezultāts.

Uz goda pjedestāla “Herkuless” bērnu braucienā kāpa Edgars Timermanis. 2006. gadā dzimušais smiltenietis izcīnīja uzvaru savā vecuma grupā. Jāizceļ arī viņa vienaudža Olivera Jēkaba Skrapča izcīnītā piektā pozīcija.

Auto/Moto/Velo