Smukulis iesaistās dienas atrāvienā un ir otrais starpfinišā “Tour of Oman” 2. posmā

Latvijas izlases un “Katusha” komandas riteņbraucējs Gatis Smukulis trešdien iesaistījās dienas atrāvienā Omānas daudzdienu velobrauciena otrajā posmā. 14 kilometrus pirms finiša gan mūsu sportists tika noķerts, bet par posma uzvarētāju kļuva titulētais šveicietis Fabians Kančellara. 

Turpinot UCI šosejas riteņbraukšanas sacensību sēriju Tuvajos Austrumos, startējis sestais Omānas daudzdienu velobrauciens. Pavisam tajā paredzēti seši posmi, no kuriem divos gaidāmi nopietnāki kāpumi. Šajās sacensībās vadošo komandu sportisti var pārbaudīt savu gatavību lielajām pavasara klasikām un daudzdienu velobraucieniem. 

Starp 135 riteņbraucējiem Omānas velobraucienu dalībnieku vidū ir arī Latvijas čempions individuālajā braucienā Gatis Smukulis. “Katusha” vienības sastāvā līderis līdzenuma etapos būs Katarā trīs uzvaras guvušais Aleksandrs Kristoffs. Tikmēr kalnu posmos savu varējumu varēs pārbaudīt Hoakins Rodrigess. Favorītu pulkā uz uzvaru kopvērtējumā arī jāuzskata “Tour de France” uzvarētājs  Vinčenzo Nibalī, kā arī Tīdžejs Van Garderens, Rigoberto Urans un citi. 

Trešdien tika aizvadīts velobrauciena otrais posms. 195 kilometru garajā distancē sportisti devās vairāk  nekā 30 grādu lielā karstumā, ko pavadīja arī spoža saule. Trasē bija vairāki kāpumi, kuri, kā vēlāk izrādījās arī ievērojami sadalīja peletonu. 

Jau no paša sākuma izveidojās dienas atrāviens. Par prieku Latvijas līdzjutējiem, tajā iesaistījās “Gatis Smukulis. Kopā ar latvieti no peletona atrāvās arī divi beļģu komandas “Topsport – Vlaanderen – Baloise” riteņbraucēji, Džefs Van Meirheidžs, Prebens Van Heke, kā arī itāļu vienības “Bardiani – CSF – Pro team” pārstāvis Enriko Barbins. Smiltenietis otrajā pozīcijā šķērsoja pirmo starpfiniša līniju. Pēc 35 kilometriem pārsvars pār peletonu sasniedza vairāk nekā piecas minūtes. Lielā grupa līderu kvartetam, no kura vēlāk atkrita itālis Barbins, ļāva atrauties jau vairāk nekā astoņas minūtes. 

Turpinājumā pārsvars palielinājās vēl par minūti, tomēr tad aizvien aktīvāk sāka strādāt peletons,  kura galvgalī bija “Tinkoff – Saxo” komanda. Otrajā starpfinišā Smukulis bija trešais, tomēr pārsvars turpināja dilt. Vēl 35 kilometrus pirms beigām trio bija kopā, 3 minūtes un 10 sekundes priekšā grupai. Pēc neilga laika smiltenietis palika viens, bet 14 kilometrus pirms finiša viņu panāca grupa, kurā vairs bija tikai ap 20 sportistiem. 


Izšķirošajos mirkļos cīņa par uzvaru notika ļoti azartiskā un spraigā gaitā, ko veicināja kāpumi un tiem sekojošie nobraucieni. Piecus kilometrus pirms finiša vadībā izrāvās četri sportisti, kuri ieguva nelielu pārsvaru pār sekotājiem. Pēdējos metros, kas veda pret kalnu, ātrākais izrādījās šveicietis Fabians Kančellara. Uzreiz aiz viņa muguras finišēja pazīstamais spānis Alehandro Valverde (“Movistar”), bet trešais palika beļģis no “BMC” vienības Gregs Van Avermets. Jāpiezīmē, ka ar sprintera dotībām apveltītais slovāks Peters Sagans finišēja līderu grupā un bija piektais. 

Gatis Smukulis, esot dienas atrāvienā teju 170 kilometrus, finišēja vienatnē vairāk nekā sešas minūtes aiz uzvarētāja, tiekot ierindots 96. pozīcijā. No viņa pārstāvētās vienības astotajā vietā ierindojās Daniels Moreno. 

Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderpozīcijās izvirzījies Kančellara, kuram pēc četrām sekundēm seko Valverde, bet trešais šobrīd ir austrietis Patriks Konrads (“Boora – Argon”), līderim zaudējot piecas sekundes. 

Gatis Smukulis kopvērtējumā ir 95. vietā, līderim zaudējot 6 minūtes un 26 sekundes. Rīt dalībniekus sagaida 158 kilometru garais trešais posms, kura distances profils vēl būs bez nopietniem kāpumiem. 

Tour of Oman 2. posms:

1.Fabian Cancellara, Šveice, Trek Factory, 04:36:46

2. Alejandro Valverde, Spānija, Movistar, +00:00:00

3. Greg Van Avermaet, Beļģija, BMC Racing team, +00:00:00

4. Filippo Mozzato, Itālija, Lampre – Merida, +00:00:00

5. Peter Sagan, Slovākija, Tinkoff – Saxo, +00:00:00

6. David Arredondo, Kolumbija, Trek Factory, +00:00:00

96. Gatis Smukulis, Latvija, Katusha, +00:06:19


Tour of Oman kopvērtējums:

1.Fabian Cancellara, Šveice, Trek Factory, 08:22:14

2. Alejandro Valverde, Spānija, Movistar, +00:00:04

3. Patric Konrad, Austrija, Bora – Argon 18, +00:00:05

4. Greg Van Avermaet, Beļģija, BMC Racing team, +00:00:06

5. Peter Sagan, Slovākija, Tinkoff – Saxo, +00:00:10

6. Damiano Caruso, Itālija, BMC Racing team, +00:00:10

95. Gatis Smukulis, Latvija, Katusha, +00:06:26

Auto/Moto/Velo