Smukulis pēc karstās Omānas iesāks vēso Beļģijas klasiku maratonu

Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis “Katusha” komandas sastāvā nedēļās nogalē startēs divos Beļģijas pavasara klasiku velobraucienos –“Omloop Het Nieuwsblad” un “Kurne  - Brisele – Kurne”. 

Riteņbraukšanas sporta pasaule ar nepacietību ik gadu gaida teju divu mēnešu garo pavasara klasiku maratonu. Lielākā daļa prestižo klasiku, kurās startēs pasaules velo zvaigznes, notiks riteņbraukšanas zemē Beļģijā. Klasikas izceļas gan ar vēsajiem un bieži vien lietainajiem laika apstākļiem, gan arī ar šaurajiem bruģa ceļiem. Klasikas bieži vien ir ļoti neprognozējamas un paver iespēju dažādiem scenārijiem. Šīs nedēļas nogalē Beļģijā norisināsies uzreiz divi klasiku velobraucieni. 

Sestdien 70. jubilejas reizi atzīmēs “Omloop Het Nieuwsblad” sacensības, kurām piešķirta augstākā kategorija (1 HC). Pavisam velobraucienā dalībniekiem priekšā vairāk nekā 200 kilometru gara distance. Starts un finišs tiks ierīkots Ģentes pilsētā, bet trasē iekļauti virkne kāpumu,  bruģa sekciju un citu pārbaudījumu, kas tāpat kā kritieni, var sadalīt peletonu mazākās grupās. 

Par favorītiem šajās sacensībās jāuzskata mājinieki – Gregs Van Avemrmets, Filips Žilbērs (abi “BMC Racing” team), Toms Boonens (“Etixx – Quick Step”), Seps Vanmarke (“LottoNL – Jumbo”). Tāpat starp favorītiem jāmin arī Nikijs Terpstra (“Etixx – Quick Step”), Aleksandrs Kristoffs (“Katusha”), Silveins Šavenels (“IAM Cycling”) un citi. 

Latvijas sporta līdzjutēji varēs just līdzi par Gati Smukuli. 27 gadus vecais sportists šajās sacensībās startēja arī pērn, tomēr tad finišu nesasniedza. “Katusha” līderis Aleksandrs Kristoffs šajā sezonā ticis jau pie četrām uzvarām un, ja uzvarētājs noskaidrosies finiša spurtā, būs viens no galvenajiem favorītiem arī šeit. Dalībnieku vidū neredzēsim Smukuļa komandas biedru Luku Paulini, kurš šeit triumfēja 2013. gadā. 

Dienu vēlāk teju visi “Omloop Het Nieuwsblad” velobraucienā startējošie dalībnieki izies uz starta 67. “Kurne – Brisele – Kurne” sacensībās. Šeit dalībnieki no 25 vienībām cīnīsies 197 kilometru garajā distancē. Sacensību trase solās būt aizraujoša un dinamiska, kurā, atkarībā no laika apstākļiem, var rasties daudz scenāriju distances gaitā. 

Pagājušajā gadā par “Kurne – Brisele – Kurne” uzvarētāju kļuva titulētais Toms Boonens, kurš startēs arī šogad. Pavisam kopumā Boonenam izcīnītas trīs uzvaras. Pērn beļģis aiz sevis atstāja Moreno Hoflandu un Sepu Vanmarki. Jāpiebilst, ka 2013. gadā šīs sacensības tika atceltas. 

Sākotnēji “IAM Cycling” pieteikumā abām sacensībām tika iekļauts arī Aleksejs Saramotins, tomēr mūsu sportists izņemts no sastāva pēc kritiena un vēlākās izstāšanās no “Vuelta a Andalucia”.

Auto/Moto/Velo