Spēcīgajā lietū un vējā Latvijas BMX braucēji pasaules čempionātu noslēdz ceturtdaļfinālā

Svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā noslēdzās pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Par elites vīru grupas čempionu kļuva Niks Kimmans. No Latvijas izlases sportistiem ceturtdaļfināls nepārvarēts palika Rihardam Veidem, Edžum Treimanim un Kristenam Krīgeram. 

Spēcīgs vējš un lietus svētdien jau  no paša rīta bija pārņēmis Beļģijas pilsētu Zolderu. Neskatoties uz to planētas labākie BMX braucēji devās cīņā par pasaules čempionāta godalgām. Organizatori gan bija ievērojami samazinājuši sacensību programmu. Tika saīsināti treniņu laiku, bet ierasto trīs priekšbraucienu vietā notika tikai viens. Vēl viens radikāls solis tika veikts īsi pirms sacensību sākuma, kad rīkotāji drošības apsvērumu dēļ nolēma, ka gan elites, gan junioru braucēji startēs no mazā nevis superkrosa starta kalna.

No mūsu elites vīriem priekšbraucieni nebija jāveic Edžum Treimanim un Mārim Štrombergam, kuri automātiski kvalificējās astotdaļfinālam. Ierindojoties labāko četriniekā savos vienīgajos priekšbraucienos, astotdaļfinālam no mūsu elites vīriem kvalificējās arī Kristaps Vekša, Rihards Veide un Kristens Krīgers.

 Cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā kā pirmais no mūsu sportistiem startēja Vekša. No Saldus nākušais sportists katrā virāžā centās taktiski gudri apsteigt konkurentus, tomēr iekļūšanai nākamajā kārtā šoreiz pietrūka. Braucienā Vekšam sestā pozīcija. Vienā braucienā kopā startēja trenera Ivo Lakuča audzēkņi - Māris Štrombergs un Rihards Veide. Brauciens veiksmīgāks izvērtās Veidem, kurš izkaroja ceturto vietu, to arī nosargājot līdz finišam. Tikmēr Štrombergs vienā no trases posmiem zaudēja pozīcijas, beigās finišējot astotais. Ceturtdaļfinālam kvalificējās vēl divi trenera Ivo Lakuča audzēkņi. Ja Edžus Treimanis jau no starta izkaroja vietu labāko četriniekā, tad viņa komandas biedrs Kristens Krīgers to paveica pēc lieliski veiktas pēdējās virāžas.

Ceturtdaļfinālā vienā braucienā kopā startēja gan Treimanis, gan arī Krīgers. Diemžēl jau startā nepatīkamu kritienu piedzīvoja Edžus. Lai arī valmierietis nekavējoties piecēlās un turpināja sacensības, tomēr cīņa par pusfinālu bija beigusies. Jelgavnieks Krīgers tikmēr cīnījās par iekļūšanu četriniekā. Līdz pat trases otrajai daļai Kristens ar Nīderlandes sportistu plecu pie pleca cīnījās, tomēr priekšpēdējā taisnē Krīgers piedzīvoja kritienu, kas neļāva pirmās sezonas elites braucējam sasniegt pusfinālu.  Rihards Veide startēja vienā ceturtdaļfinālā ar esošo pasaules čempionu Semu Viloubiju. Valmierietis ilgu laiku bija ļoti tuvu iekļūšanai pusfinālā, bet beigu daļā viņu apsteidza Viloubijs. Līdz ar to mūsu elites braucējiem pasaules čempionāts bija noslēdzies. 


Lielajā finālā uzvaru spēcīgajā lietū izcīnīja pirmo gadu elitē startējušais Nīderlandes braucējs Niks Kimmans. Jaunais sportists dramatiskā cīņā trasē apsteidza Viloubiju un pozīcijas nosargāja līdz finišam. Sudraba godalgu pēdējos metros izrāva vēl viens nīderlandietis Jelle Van Gorokoms, kamēr trešā vieta šveicietim Davidam Grafam. Viloubijs trases otrajā daļā piedzīvoja kritienu. 

Sieviešu elitē Sandra Aleksejeva pārvarēja priekšbraucienu, bet sacensības noslēdza astotdaļfinālā, kurā valmierietei sestā pozīcija savā braucienā. Tikmēr mūsu juniors Helvijs Babris astotdaļfinālā, piedzīvojot neveiksmi startā (aizķerot starta barjeru un izklipsējot kāju no pedāļa), centās izkarot pozīciju četriniekā, tomēr viņam tas neizdevās, kā rezultātā arī nācās noslēgt sacensības. 

Mūsu valsts sportisti šī gada pasaules čempionātā izcīnīja divas godalgas. Pie sudraba medaļām tika Kristers Apels un Kristaps Ozoliņš. Tikmēr no Latvijas izlases sportistiem ceturtās vietas izcīnīja Vineta Pētersone un Mikus Strazdiņš. Latvijas BMX izlases galvenais atbalstītājs ir būvniecības uzņēmums “MONUM”. 

Auto/Moto/Velo