Vienības velobrauciena organizatori aicina svinēt kopā 25 gadu jubileju

Tieši pēc viena mēneša, 6. septembrī, Siguldā norisināsies gada lielākais notikums Latvijas riteņbraukšanā – jubilejas 25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens. Par godu nozīmīgajam pasākumam ikviens aktīvās atpūtas cienītājs, kurš piedalīsies velobraucienā, pēc finiša saņems īpašu jubilejas medaļu. Rīkotāji aicina arī uzņēmumu, pašvaldību un skolu kolektīvus pieteikties Vienības braucienam mājas lapā velo.lv.

Baltijas valstu vēsturiskākais un tradīcijām bagātākais riteņbraukšanas masu pasākums – Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobrauciens -  šogad atzīmē savu 25. jubileju. Pasākuma rīkotāji un atbalstītāji aicina svētkus svinēt kopā un labot 1939. gadā sasniegto dalībnieku rekordu, kad velobraucienā startēja 6225 dalībnieki no visas valsts. Laika gaitā nav mainījusies Vienības velobrauciena būtība - veicināt tautas vienotību, veselības stiprināšanu un velosporta popularizēšanu. Pēdējos gados Latvijā ievērojami pieaudzis cilvēku skaits, kas Latvijā pārvietojas tieši ar velosipēdu. Vienības velobrauciena rīkotājs Igo Japiņš aicina visus tos, kuriem tuva pārvietošanās ar velosipēdu, 6. septembrī pulcēties Siguldā.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad velobrauciena organizatori dalībniekiem piedāvā trīs distances. 100 kilometru garajā Itera sporta šosejas braucienā aicināti startēt tie, kam ir regulāra sacensību pieredze. SEB MTB 45 kilometru garajā braucienā lieliska iespēja gūt pozitīvas emocijas un adrenalīna devu būs visiem tiem, kuriem patīk braukt pa mežiem, takām, pļavām un citiem pārbaudījumiem. Pārējiem velomīļiem, neatkarīgi no velosipēda veida, aprīkojuma un pat augstuma, ir iespēja izbaudīt visvērienīgāko LDz Tautas šosejas braucienu, kura garums būs 36 kilometri.  

Šogad velobraucienā tiks sumināti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba, pašvaldību un skolu kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un vēl daudzas citas nominācijas, kas pasākumu padarīs vēl krāšņāku, un interesantāku. 

Par godu 25. gadu jubilejai organizatori, Siguldas novada pašvaldība un atbalstītāji sagādājuši divus nozīmīgus un atmiņā paliekošus pārsteigumus. Pēc finiša ikviens dalībnieks, neatkarīgi no tā, kādu distanci veicis, saņems jubilejas piemiņas medaļu, kuras dizains radīts īpaši šī gada velobraucienam. Arī Siguldas Svētku laukumā paredzēts unikāls un vēsturē paliekošs notikums .Tur tiks izveidots vides objekts, uz kura  iegravēti to dalībnieku vārdi un uzvārdi, kas būs piedalījušies 2015. gada Vienības velobraucienā.  

Šobrīd mājas lapās velo.lv un sigulda.lv ikviens interesents  tiek aicināts nobalsot par savu favorītu starp diviem vides objektu projektiem. Līdz šim savu izvēli pauduši vairāk nekā 300 cilvēki, nelielā vadībā izvirzot Arvīda Endziņa izstrādāto skici. 

Otrā pieteikšanās kārta Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienam turpināsies līdz 16. augustam. Šobrīd dalības maksa, atkarībā no izvēlētās distances, ir no 10 – 20 eiro. Iepriekšējā pieteikšanās turpināsies līdz pat 1. septembrim. Reģistrēties iespējams ne tikai portālā www.velo.lv, bet arī Siguldas novada tūrisma informācijas centrā,  Cēsīs un Valmierā esošajos velo veikalos Eži, Smiltenes sporta centrā, Kuldīgas novada tūrisma informācijas centrā, kā arī Veloserviss veikalā Trek  (Rīgā – Brīvības ielā 111).

25. Latvijas Riteņbraucēju Vienības velobraucienu rīko Igo Japiņa sporta aģentūra. Atbalsta SEB banka, Itera Latvija, Latvenergo, Siguldas novada pašvaldība, Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas sporta federāciju padome. Vienotā ritmā izbaudīt šos braucienu aicina VAS Latvijas dzelzceļš.

Auto/Moto/Velo