Veterāni aizraujas ar ekstrēmu sporta veidu

Ir jābūt gana pārliecinātam par sevi, lai atļautos slidot bez roku un kāju aizsargiemValgas velotrasē ir noslēdzies ceturtdienu seriāls skrituļslidotājiem. Pavisam sacensības norisinājās sešās kārtās un tur piedalījās arī trīs vīri no Valkas.

 

Slidotājiem bija jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Pirmās vietas ieguvējs saņēma 100 punktus, bet turpmākajām vietām attiecīgi mazāk. No Valkas piedalījās Vladimirs Burovs, Agris Knope un Ilmārs Zaļais.

 

 

Vladimirs pašlaik dzīvo Valgā, bet allaž aizstāv Valkas krāsas, jo ir beidzis Valkas 2. vidusskolu, turklāt mācījies vienā klasē ar izcilo gargabalnieku Pāvelu Loskutovu. Abi pārējie sporta veterāni valcēniešiem ir labi pazīstami.

 

Skrituļslidotājiem sacensības notika divās vecuma grupās - līdz 40 gadu vecumam un vecākiem par 40. Seriālā piedalījās neparasti daudz dalībnieku. Vienā kārtā organizatoriem par pārsteigumu bija pat 48. Uz Valgu brauca pat viens no labākajiem Igaunijas slidotājiem - Heiki Maesalu no Tartu. Viņš uzrādīja absolūti labāko trases rezultātu. Bija arī citi sportisti no Tartu, Veru un Valgas apriņķa. Distances garums ir 16 kilometru - astoņi turp un tikpat daudz atceļā.

 

No valcēniešiem vislabāk veicās Ilmāram. Viņš piedalījās visos sešos posmos un izcīnīja otro vietu, savācot 540 punktus. Uzvarēja Aivars Kameņuks no Veru, kurš ir 19 gadu jaunāks par Ilmāru. Jaunākajā grupā uzvarēja A. Kameņuka dēls Rauno. Savukārt V. Burovs uzrādīja trešo labāko laiku trases pastāvēšanas vēsturē. Vladimirs kopvērtējumā palika ceturtais, jo nepiedalījās vienā no posmiem. Līdz trešajai vietai nedaudz pietrūka.A. Knope izcīnīja septīto vietu, taču viņš piedalījās tikai pēdējās trijās kārtās.

 

Skrituļslidotāji par galveno startu uzskata piedalīšanos Tartu maratonā 8. augustā. Pērn tur piedalījās tikai Agris, kurš savā vecuma grupā milzīgā konkurencē izcīnīja astoto vietu. Visi trīs sacensībām nopietni gatavojas un liek uz tām lielas cerības.

 

 

Ir ieplānota piedalīšanās arī vairākos Latvijā rīkotajos mačos. 26. jūlijā sacensības notiks Uzvaras parkā Rīgā. Pēc Tartu 17. augustā paredzams masu starts Vecpiebalgā 20 kilometru distancē. Vēl ir plānots piedalīties sacensībās ar atsevišķu startu 15 kilometru distancē Priekuļu sporta kompleksā.

 

Jautāts, kur slēpjas šā sporta veida burvība, Ilmārs atbild, ka Latvijā tas ir salīdzinoši jauns, jo Latvijā pazīstams tikai divus gadus. Igaunijā skrituļslidošanai ir daudz senākas tradīcijas un divi igauņi piedalās pat pasaules kausa etapos, turklāt ranga tabulā ieņēma septīto un 11. vietu. "Tas ir dinamisks un ļoti ātrs sporta veids," raksturo Ilmārs.

 

 

Agris piebilst, ka skrituļslidošana pieskaitāma ekstrēmajiem sporta veidiem. Slidošanas ātrums sasniedz pat 40 kilometrus stundā. Ķiveres lietošana ir obligāta, taču citu aizsardzības līdzekļu izmantošana ir katra paša ziņā. Biju pārsteigts uzzinot, ka neviens no trijotnes nelieto roku un kāju sargus.

 

Iespējams, ka Valgas trasē augustā notiks rudens slidošanas seriāls. Visi trīs ekstrēmisti no Valkas cer, ka šim sporta veidam pievērsīsies arī pilsētas jaunieši, jo pēc definīcijas tas ir sporta veids jauniešiem. 67 gadus vecais Ilmārs smej, ka vēloties redzēt kā viņu noķers jaunieši. Viņš ir par ceturtdaļgadsimtu vecāks nekā jaunākie šās vecuma grupas slidotāji.

 

A. Knope cer, ka piedzīvos arī iecerētā veloceliņa iekārtošanu Valkas pagastā, kur cilvēki ar velosipēdiem, rolleriem (skrituļslēpes), slidām un nūjotāji varēs izlādēties pēc saspringtās darba dienas.

Sports