Veterāniem bagāta medaļu raža (PRECIZĒTS).

Jelgavā notika Latvijas pašvaldību sporta veterānu (senioru) 48. sporta spēles vieglatlētikā, volejbolā, basketbolā, rokasbumbā un minifutbolā. Valkas un Smiltenes novada sportisti piedalījās tikai vieglatlētikas sacensībās.

Abu novadu vieglatlētiem izdevās izcīnīt daudz medaļu. Smiltenes novada komandas 15 dalībnieki pavisam ieguva 28 medaļas. Valcēniešiem nedaudz mazāk, taču trīs reizes vairāk zelta. Kā sacīja Latvijas Sporta veterānu savienības viceprezidents un Valkas novada veterānu sporta dzīves organizators Maksis Stepītis, mums medaļu daudz, bet citiem vēl vairāk.

Balva arī par izskatuPar divkārtēju Latvijas čempionu šķēpa mešanā un lodes grūšanā kļuva Dzintars Briedis. Viņam arī 2. vieta diska mešanā. Divas sudraba medaļas - 5 un 10 kilometru soļošanā - ieguva Juris Melnacis. Tāda paša kaluma medaļas Viktoram Vējiņam augstlēkšanā un tāllēkšanā.

Arnoldam Marksam 2. vieta diska mešanā un 3. vieta šķēpa mešanā. Ivars Eislers savā vecuma grupā izcīnīja sudrabu šķēpa mešanā, bet bronzu diska mešanā un lodes grūšanā. Ivaram Jokstam 2. vieta augstlēkšanā un 3. vieta tāllēkšanā un diska mešanā. Normunds Strauja savu apbalvojumu kolekciju papildināja ar sudrabu 100 metru skrējienā un tāllēkšanā un ar 3. vietu augstlēkšanā.

Agris Miķelsons ieguva bronzas medaļas augstlēkšanā un tāllēkšanā. Normundam Liepam 2. vieta šķēpa mešanā un lodes grūšanā un 3. vieta diska mešanā. Ivetai Kazainei 400 metru skrējienā sudrabs, Mārītei Saldūksnei 3. vieta šķēpa mešanā, Žanetei Leimanei 3. vieta tāllēkšanā un Kitijai Klempnerei 3. vieta 100 metru skrējienā. 4 x 100 metru stafetes skrējienā Ivars Joksts, Ingars Grēns, Normunds Liepa un Normunds Strauja izcīnīja 2. vietu.

Kā informē Smiltenes novada veterānu sporta organizatore K. Klempnere, atklāšanas parādē tika vērtēts arī komandas noformējums. "Mūsu komanda iekļuva starp tām trīs, kas ieguva organizatoru dāvāto torti," priecājas sporta veterāne.

Novada veterānu komandas dalībnieki ir pateicīgi Smiltenes novada domei par atbalstu veterānu sportam, kā arī Guntaram Marksam par košajiem Smiltenes novada sporta tērpiem. Savukārt sportistiem pienākas pateicība par ziedotajām Jāņu brīvdienām un lieliskajiem startiem.

Labo Latvijas rekorduValkas komandā arī šoreiz visvairāk medaļu nopelnīja Astrīda Kalniņa S-75+ grupā viņai zelts lodes grūšanā, šķēpa un diska mešanā, turklāt šķēpā viņa uzstādīja valsts rekordu šajā vecuma grupā. S-50+ Mudītei Gerkei 1. vieta 100 metru skrējienā un 2. vieta šķēpa mešanā un augstlēkšanā.

V-55 grupā Tālim Auniņam 1. vieta 100 metru distancē un 2. vieta 400 metru skrējienā. S-40+ grupā 100 metru skrējienā uzvarēja Baiba Salzirne. S-55+ konkurencē Aijai Lācei 2. vieta 800 metru un 3. vieta 3000 metru skrējienā. S-40+ grupā Zitai Sproģei bronza 800 un 3000 metru skrējienā.

Tāda paša kaluma medaļas V-55+ konkurencē Ērikam Jukāmam 5000 metru skrējienā un 10 kilometru soļošanā. S-60+ grupā Nadeždai Blūmai 3. vieta šķēpa mešanā. S-45+ konkurencē Antrai Milbergai 3. vieta 800 metru skrējienā.

100 + 200 + 300 + 400 metru stafetes skrējienā Diāna Girgensone, Baiba Salzirne, Inga Bergholde un Zita Sproģe ieguva bronzas medaļas. Viņām arī 4. vieta 4 x 100 metru stafetes skrējienā.

Papildinājums: Jurim Kalniņam no Valkas bronza lodes grūšanā un diska mešanā.

Precizējums: Ingai Bergholdei 3. vieta 3000 metru skrējienā, nevis 800 metru skrējienā, kā bija teikts iepriekš.

Sports