Vieglatlētiem pļaujas laiks

Trīs Valkas un Smiltenes novada jaunie vieglatlēti Latvijas izlases sastāvā piedalījās VI starptautiskajās bērnu vieglatlētikas sacensībās Polijas galvaspilsētā Varšavā.

Sacensībās piedalījās astoņu valstu - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Slovākijas, Ukrainas, Ungārijas un Polijas izlases dalībnieki. Kopumā Latvijas dalībnieki izcīnīja 17 medaļas, komandu cīņā ieņemot 5. vietu.

Stimuls trenēties vēl vairākVislabāko rezultātu guva 1999. gadā dzimušais Smiltenes sporta skolas audzēknis Matīss Velps. Viņš kriketa bumbiņu aizmeta 62,5 metrus un, uzstādot jaunu personīgo rekordu, izcīnīja 2. vietu. "Matīss atkārtoja pērnā gada panākumu šajās sacīkstēs. Viņš gan nav speciāli gatavojies bumbiņas mešanai. Puisis ir šķēpmetējs un šogad Latvijas čempionātā izcīnīja 4. vietu," komentē Matīsa treneris Guntars Markss.

Valkas novada BJSS audzēkne Veronika Lisovska startēja augstlēkšanā, un ar rezultātu 120 centimetri izcīnīja 4. vietu. Viņas trenere Lija Krūkliņa uzskata, ka tas ir augsts rezultāts. "Tas pateicoties treniņos ieliktajam lielajam darbam un laikam. Veronika godprātīgi nāk uz treniņiem un strādā no sirds.

Piedalīšanās sacensībās Polijā viņai ir stimuls. Meitene sacīja, ka trenēsies vēl vairāk, lai arī nākamgad piedalītos šajās sacensībās Polijā," stāsta L. Krūkliņa.

Ar zelta stieni rokāsVēl šajās sacensībās piedalījās 2000. gadā dzimusī Grundzāles pamatskolas audzēkne Daniela Šakotiņa. Viņas treneris Māris Stabiņš arī brauca līdzi savai audzēknei. Daniela izcīnīja 6. vietu. Treneris teic, ka, lai nokļūtu uz goda pjedestāla, bumbiņa jāmet apmēram 10 metru tālāk, taču startēšana valsts izlasē, kur katrā vecuma grupā savā sporta veidā varēja piedalīties tikai viens dalībnieks, jau pats par sevi ir panākums.

"Mūs uzņēma lieliski. Ārpus sacensībām bija arī citi pasākumi. Tikāmies ar Latvijas vēstnieku Polijā. Viņš bērniem uzdeva daudz jautājumu. Iepazināmies ar Varšavas vecpilsētu, apmeklējām Polijas Centrālo banku un ikviens varēja paturēt rokās īstu zelta stieni," atceras M. Stabiņš.

Piedalās Latvijas čempionātāKā "Ziemeļlatviju" informē Valkas novada BJSS direktore Mudīte Gerke, vairāki skolas audzēkņi pagājušās nedēļas nogalē startēja Latvijas čempionātā A grupas jauniešiem Ventspilī. Jaunie sportisti uzlaboja savus personiskos rezultātus. Mārtiņš Strazdiņš, šķēpu aizmetot 56,88 metrus, izcīnīja 4. vietu. Aļesja Šulce 200 metrus noskrēja 22,28 sekundēs un viņai 7. vieta. Savukārt Viktoram Volkovam 400 metru skrējienā (55,10) 15. vieta.