Vienīgās medaļas individuāli Latvijas šķēpmetēju komandai dod smiltenieši 2

Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas jaunie šķēpmetēji Līna Mūze un Intars Išējevs izcīnījuši godalgotas vietas starptautiskās sacensībās Somijā.

 

Smiltenieši L. Mūze, I. Išējevs un Una Kalnīte bija iekļauti Latvijas šķēpa mešanas kluba komandā, kura pārstāvēja Latviju ikgadējā Pihtipudas šķēpa mešanas karnevālā. Tā somi sauc šķēpa mešanas skolas nodarbības un sacensības jauniešu un pieaugušo grupās.

 

Sacentās gandrīz 240 sportisti no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Lielbritānijas, Latvijas un citām valstīm. Latvijas komandā, kuru vadīja Jānis Lūsis, bija iekļauti 11 sportisti. Medaļas savās vecuma grupās individuāli izcīnīja tikai trenera Guntara Marksa audzēkņi I. Išējevs un L. Mūze.

 

I. Išējevs uzvarēja sacensību pēdējā dienā ar teicamu rezultātu (63,57 metri) un ieguva trešo vietu pirmajā dienā (59,91 m). L. Mūze izcīnīja otro vietu, raidot šķēpu 45,08 metrus tālu. U. Kalnīte ierindojās astotajā vietā (40,27 m). Komandu vērtējumā L. Mūze un U. Kalnīte izcīnīja pirmo vietu.

 

Somijas šķēpa mešanas skolas sacensībās un treniņos Smiltenes BJSS audzēkņi piedalījās otro gadu. "Šogad konkurence bija lielāka, nekā iepriekšējā gadā. Arī treniņu bija vairāk, - trīs reizes dienā," saka L. Mūze.

 

Somijas šķēpa mešanas centrā Pihtipudā sportisti sacentās un trenējās četras dienas. "Somiem tās bija atlases sacensības uz Pekinas olimpiskajām spēlēm, kurās pirmo vietu izcīnīja Tero Pitkamaki (84,91 m)," informē G. Markss.

Komentāri 2

Sports