Viens no MTB maratona individuālajiem braucieniem būs Smiltenē

Jūnijā ar individuālajiem MTB maratona braucieniem Dobelē, Smiltenē un Krimuldā startēs “Latvijas valsts mežu” kalnu divriteņu maratona jaunā sezona. Jaunais projekts dos iespēju ikvienam velo entuziastam vienatnē vai kopā ar ģimeni sev vēlamā laikā baudīt aizraujošas trases dažādos Latvijas reģionos.

Rezultātus fiksēt būs iespējams īpaši izveidotā digitālajā aplikācijā. Vienlaikus pasākuma rīkotāji no augusta cer atsākt arī klasiskās MTB maratona sacensības.

“Ar mērķi mudināt cilvēkus uz veselīgu dzīvesveidu, Latvijas lielākā riteņbraukšanas pasākuma rīkotāju kompānija “Igo Japiņa sporta aģentūra” velo mīļiem piedāvās jaunu projektu – “Latvijas valsts mežu” MTB maratona individuālos braucienus. Dalībniekiem tiks dota lieliska iespēja sev vēlamā laikā ar vai bez sacensību elementa izbraukt kopumā sešas dažādas trases,” informē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs Toms Markss.

Laika posmā no 10. jūnija līdz 12. jūlijam marķētas distances būs pieejamas Dobeles novada Pokaiņu mežā, Smiltenē un Krimuldā. No 1. līdz 31. jūlijam dalībnieki aicināti veikt sagatavotās distances Priekulē, Ērgļos un Vietalvā. Bet 2. augustā Ikšķilē, ja situācija ļaus, plānots aizvadīt pirmo no pieciem klasiskajiem “Latvijas valsts mežu” kalnu divriteņu posmiem.

“Latvijas valsts mežu” MTB maratona rīkotājs Igo Japiņš izceļ nepieciešamību dot iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam piedalīties organizētos kalnu riteņbraukšanas braucienos arī laikā, kad pulcēšanās lielos apmēros nav iespējama. 

“Individuālie braucieni lieliski piemēroti visa vecuma un sagatavotības aktīvās atpūtas cienītājiem. Vēlos teikt lielu paldies visiem atbalstītājiem, kas šajā izaicinājumiem bagātajā laikā ir kopā ar mums. Jāizceļ arī pašvaldību un trašu marķētāju nozīmīgais ieguldījums. Iedrošinu ikvienu izbaudīt skaisto Latvijas dabu. Ātrākos braucējus aicinu sacensties par labākajiem laikiem, bet pārējos – braukt priekam kopā ar ģimenēm un draugiem,” teic I. Japiņš.

T. Markss informē, ka pieteikt savu braucienu un distancē pavadīto laiku fiksēt būs iespējams platformā distantrace.com, izmantojot populārākās riteņbraukšanas sporta aplikācijas “Strava”, Garmin” un citas.

Sports