Vijciema hokeja komandai tikai viens solis līdz uzvarai

15. Vidzemes čempionātā hokejā Vidzemes olimpiskā centra ledus hallē pirmajā līgā 5. martā notika pirmā finālspēle par uzvaru šīs sezonas čempionātā starp HK “Woltec” un HK “Vijciems” komandām.

Pirmajā trešdaļā spēle labāk padevās vijciemiešiem, kuri savu pirmo panākumu guva jau spēles 3. minūtē, kad pēc Kristiana Kalniņa piespēles precīzs bija Vladislavs Ņikiforovs.

Pagarinājumā veiksmīgāki vijciemieši

Tikai divas minūtes vēlāk vijciemiešu līdzjutēji uzgavilēja otrreiz, kad pēc Jāņa Kalniņa piespēles vārtus guva Artis Ozoliņš, panākot 2:0. Tā arī noslēdzās 1.pirmā trešdaļa.

Otrajā trešdaļā veiksmīgāki bija HK “Woltec”vīri, kad perioda vidū “Woltec” panāca 1:2 un sešas minūtes vēlāk rezultāts jau kļuva neizšķirts 2:2. Trešā trešdaļa iesākās nervozi. Pēc nospēlētām sešām minūtēm pirmo reizi mačā vadībā izvirzījās valmierieši, panākot 3:2. Spēle turpinājās ar izmisīgiem vijciemiešu centieniem rezultātu izlīdzināt, tomēr panākums izpalika. Iesākoties pēdējai spēles minūtei, likās, ka nekas nav glābjams, tomēr vārtu priekšā pie ripas tika Klāvs Bošs un zibenīgi to raidīja vārtos. Vijciema fani gavilēja – 3:3! Tā arī noslēdzās trešā trešdaļa.

Sekoja pēcspēles metieni, kuros precīzi bija Klāvs Bošs un Lauris Dancis. “Woltec” spēlētājiem izdevās tikai viens veiksmīgs metiens, un HK “Vijciems” svinēja pirmo uzvaru. Cīņa par zeltu turpināsies, līdz kāda no komandām gūs divas uzvaras.

Nākamā spēle notiks 12. martā pulksten 21.35. 

Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvalžu vadītājs Valdis Šaicāns aicina līdzjutējus atbalstīt savējos, tādējādi, iespējams, kļūstot par lieciniekiem šīs sezonas uzvarai čempionātā kopumā.

Līdz pēdējai sekundei

Otrajā līgā regulārā čempionāta pēdējā kārta notika 7. martā, kad izšķīrās, kādi būs pusfināla pāri. Vai “Inflekss” tiksies ar HK “Smiltene’09” vai “Siguldas” komandu? Siguldieši pagarinājumā zaudēja HK “Inflekss” ar rezultātu 2:3, bet “Smiltenes Vanagi” arī pagarinājumā apspēlēja HK “Smiltene’09” ar 5:4.

Tādējādi regulārajā čempionātā pēc aizvadītām 20 spēlēm ar sakrātajiem 48 punktiem vadībā ir HK “Inflekss”. 2. vietā ar 41 punktu atrodas “Smiltenes Vanagi”, 3. vietā ar 34 punktiem ir HK “Sigulda”, bet veiksmes četrinieku noslēdz “Smiltene’09”. 

Otrās līgas pusfinālspēles notiks 14., 19. martā un, ja būs  nepieciešams, arī 26. martā. “Infleksam” pretī stāsies “Smiltene’09”, bet “Smiltenes Vanagi” mērosies spēkiem ar siguldiešiem.

Otrās līgas disciplinētākā komanda ar vismazāk soda minūtēm ir SK “Pārgauja”. 

Par labākajiem spēlētājiem janvāra mēnesī otrajā līgā nominēti:

  • vārtsargs Ralfs Bērziņš (“Sigulda”),
  • aizsargs Kristaps Leitis (“Smiltenes Vanagi”),
  • uzbrucējs Jānis Lauris juniors (“Smiltene’09”).

Veterānu 45+līgā divas komandas jau iekļuvušas finālčetriniekā: Sedas un Tartu “Dinamo” hokejisti. Vēl par divām vietām šodien un rīt notiks izšķirošā cīņa pēdējās kārtās starp trim komandām: “Elvi Rauna”, “Skorpions” un “Inflekss” veterāniem. Disciplinētākās komandas statuss ar vismazāk nopelnītām soda minūtēm ir “Inflekss” komandai. Veterānu 45+ līgas pusfināli startēs: 24., 31. martā un vajadzības gadījumā 10. aprīlī. Par labākajiem janvārī veterānu 45+ līgā atzīti:

  • vārtsargs Roberts Mikuļinoks (“Seda”),
  • aizsargs Māris Latiks (“Elvi Rauna”),
  • uzbrucējs Janeks Luivs (Tartu “Dinamo”).

Visās līgās komandas ir gatavas izšķirošām cīņām. Spēlētāji ar traumām un mikrotraumām ir gatavi finālkaujām. Ikviens ir gatavs iziet laukumā un palīdzēt savai komandai nospēlēt sezonas labāko spēli. Čempionāta organizatori novēl komandām parādīt raksturu un cīņassparu līdz spēles pēdējai sekundei.

Sports