Vijciema pamatskolas puiši atgriezušies no hokeja treniņnometnes

Divi Vijciema pamatskolas puiši - Māris Šaicāns un Klāvs Bošs - ir atgriezušies no hokeja treniņnometnes Ogrē. Vijciemiešiem ir zināms uzņēmējs Rīgā Raimonds Krieviņš, kuram mamma dzīvo Vijciemā, bet viņš pats ir īsts šī pagasta patriots.

 

R. Krieviņu fascinē tas, ka Vijciemā ir hokeja laukums un puikas, kuri aizrāvušies ar šo spēli, darbojas visnotaļ nopietni. Viņam šogad radās iespēja finansēt šo hokeja nometni abiem puišiem.

 

 

"Tas nav lēts prieks, 400 latu katram. Nometnes ilgums bija 10 dienas. Mēs, vecāki, tik lielus līdzekļus nevaram atļauties," atzīst Māra tēvs Valdis Šaicāns. Gan Māris, gan Klāvs ir aizvadījuši trīs sezonas Valmieras hokeja klubā, kur notika no trijiem līdz pat pieciem ledus treniņiem nedēļā. Treneris uzskata, ka viņi ir labi sagatavoti.

 

 

Abi puiši ar šo nometni ir ļoti apmierināti un ir pateicīgi R. Krieviņam, kura dēls gatavojas profesionālajam hokejam Rīgā. "Tikko ieradāmies nometnē, bija nedrošības sajūta, jo tur viss notika krieviski. Mēs krieviski neko nezinām, taču nometnē ieradās vēl pāris pazīstamu puišu no Valmieras un draugi no Tartu. Nometnes beigās ar valodu un saprašanos nebija nekādu problēmu. Visi bijām draugi," smaida Māris.

 

 

Jāpiebilst, ka šajā nometnē, kuras pamatuzdevums bija individuālās meistarības izkopšana, piedalījās jaunieši no visas Latvijas.

 

Māris un Klāvs ir pārliecināti, ka nākamajā sezonā abi uz ledus būs meistarīgāki. Rīts sākās ar ledus treniņu, pēc tam ar videoprojektoru notika treniņa atkārtojums, kur analizēja kļūdas. Pēc diendusas puiši spēlēja futbolu, kam sekoja otrs ledus treniņš un nodarbības ārā, kurās dalībnieki mācījās ripas spēli.

 

 

Abi puiši ar patiku atceras atslodzes dienu - pirti un džakuzi. Viņiem ļoti patika treneris Vladimirs Rešetņikovs, kurš, garām ejot, allaž pasacījis kādu joku vai asprātību. "Mūsu vecākiem nometnes beigās viņš sacīja, ka esam izauguši šīs nometnes laikā. Ja mūs abus saliktu kopā, sanāktu viens izcils hokejists," atceras Klāvs.

 

"Raimonds Krieviņš pagasta puikām ir dāvājis daudz laba hokeja inventāra - formas tērpus, slidas, nūjas, ķiveres un daudzas citas lietas. Tās ir lietotas, taču ļoti augstvērtīgas, jo lielajos hokeja klubos tiek regulāri mainītas. Skola to pati nevarētu sarūpēt," atzīst pagasta sporta metodiķis Juris Kalniņš. Viņš Raimondu uzskata par Vijciema hokeja fanu.

 

Treniņos Valmieras klubā viss vērsts uz kolektīvo spēli, mazāk uzmanības pievēršot individuālajai meistarībai. Tāpēc Ogrē iegūtais noteikti nāks par labu. Valmieras kluba dalībnieki augustā dosies uz fiziskās sagatavotības treniņnometni un tur arī vijciemiešiem nāksies krietni pasvīst. Šī nometne notiks jau ceturto reizi, tāpēc puiši zina, kas viņus tur sagaida.

 

 

Jāpiebilst, ka Vijciemā ar hokeju vēl aktīvi darbojas Kristiāns Kalniņš un Didzis Ozoliņš, kuri arī trenējas Valmierā. Gan Didzis, gan Māris ir aizvadījuši daudz spēļu Vijciema pieaugušo hokeja komandas sastāvā. Treneris J. Kalniņš smej, ka abiem gan vēl pietrūkst ķermeņa masas, taču meistarības ziņā viss ir kārtībā. Viņš ir pārliecināts, ka arī krīzes laikā hokeja komanda noteikti jāsaglabā.

 

V. Šaicāns ir Valkas novada domes Sporta un izglītības komitejas dalībnieks un sola cīnīties, lai pagastā sporta aktivitātes nemazinātos, jo īpaši hokejā, kas nenoliedzami ir kļuvis par Vijciema "nacionālo" sporta veidu.

 

 

"Nu nav tas sports lēts prieks, taču mūsu pagastā nekas nav jārada no jauna, jo viss jau ir, vien pašvaldībai nedaudz jāpiepalīdz. Dažbrīd uz rezervistu soliņa visiem pat nepietiek vietas," stāsta V. Šaicāns. Arī R. Krieviņš to uzskata par lielu vērtību pagastā.

Sports