Volejbols: Pašlaik visus latviešu treniņus apmaksā igauņu klubs “Viktorija”

Valgas apriņķa Lullamē sporta kompleksā notika sporta kluba "Viktorija" vasaras nometne volejbolistiem, kurā piedalījās arī valcēnieši. Treniņi lielākoties notika brīvā dabā.

"Šī nometne bija rīkota volejbola tehnikas un taktikas pilnveidošanai. Latviešu bērni izcili iekļāvās igauņu kolektīvā un 10 dienās sadraudzējās pa īstam," priecājas volejbola treneris Kārlis Raudiņš. Kā jau pēc šādām nometnēm, citam no cita bija grūti šķirties.

Treniņi notika divas reizes dienā. Bez tam vēl pamatīgas rīta rosmes un peldēšana. Slodze bija liela. Pēc pirmajām nometnē aizvadītajām dienām treneris iztaujāja zēnus, lai uzzinātu, kas viņiem patīk un kas ne. "Ir viena lieta, ar ko nevaru sadzīvot - muskuļu sāpes pēc fiziskajiem treniņiem," atzinās kāds puisis. Viņš piebilda, ka viss pārējais ir ideāli.

Lillemē ir moderns stadions ar trijiem atklātajiem volejbola laukumiem. Treniņos īpašs akcents tika likts arī uz pludmales volejbolu, spēlējot divi pret diviem, četri pret četriem un seši pret sešiem.

K. Raudiņš kopā ar igauņu treneri Vasīliju Denisu jau plāno nākamo mācību gadu, lai varētu apvienot abu pilsētu volejbola treniņu procesu. Pašlaik visus latviešu treniņus apmaksā igauņu klubs "Viktorija". Abu treneru mērķis ir izveidot kopēju izlases komandu, un vasaras nometnē tās veidošana jau uzsākta, turklāt ar labiem rezultātiem.

K. Raudiņš ļoti cer uz jaunās Valkas novada domes atbalstu arī volejbolam. Pretējā gadījumā jāpaļaujas tikai uz igauņu devīgumu. "Viktorijas" budžets šogad ir pat lielāks nekā pērn.

"Ļoti gribētos kopējās lietas labad ieguldīt arī savu artavu. Abu pilsētu sadarbībai labi piemēri ir Valkas mākslas skola un studija "Joy". Kāpēc lai tāda nebūtu arī volejbolā, jo pamati ielikti stingri," uzskata treneris.

Arī igauņi tajā ir ieinteresēti.

Jaunajiem volejbolistiem ir izveidojusies laba sadarbība ar Rīgas volejbola skolu, jo K. Raudiņš ir bijušais šīs skolas treneris. Bijušas spēles arī ar Latvijas izlasi atsevišķās vecuma grupās. Igaunijā ir notikuši divi lieli turnīri ar Igaunijas un Latvijas, tostarp Rīgas komandu piedalīšanos.

Šo panākumu kaldināšanā ielikts Kārļa un Vasīlija divu gadu intensīvs darbs. Ja Valkā īpaši attīstīti ir futbols, florbols un volejbols, tad Valgā šis sporta veidu diapazons ir daudz plašāks. K. Raudiņš volejbolam cenšas piesaistīt slaidus jauniešus.

Viņš ir pateicīgs ģimnāzijas un pamatskolas direktorēm par atbalstu. Ar nākamo mācību gadu abās skolās atkal būs jauni audzēkņi un tā ir iespēja veidot jaunas treniņgrupas. Diemžēl ar kailu entuziasmu tas nav izdarāms.

Sports